27 marca 2012

Juniorzy powalczą o finały ME

Wtorek był ostatnim dniem przygotowań reprezentacji Polski juniorów, która za trzy dni przystąpi do kwalifikacji mistrzostw Europy. Grupowymi rywalami Polaków w Dugo Selo pod Zagrzebiem będą Chorwacja, Rumunia i Gruzja. Do finałów awansują dwa najlepsze zespoły.

Program turnieju
30.03.: Chorwacja – Gruzja (18.00), Polska – Rumunia (20:00)
31.03. Rumunia – Chorwacja (18.00), Gruzja – Polska (20.00)
01.04. Gruzja – Rumunia (15.00), Chorwacja – Polska (17.00)

Podopieczni Leszka Biernackiego w ostatnim okresie trenowali na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. Rozegrali tam dwa kontrolne spotkania z Czechami, które wygrali 32:27 i 31:26. Pełnoprawnym zawodnikiem zespołu jest Jakub Fidyt, który z powodu rozcięcia ręki nie wystąpił w drugim sprawdzianie.

– Dziś po południu mamy zaplanowany ostatnie zajęcia na hali. Jutro o 5.00 rano wyruszamy do Pragi, skąd odlecimy do Zagrzebia. Mamy rozpracowanych rywali, ale zobaczymy jak to się przełoży na naszą grę. Rumuni słyną z dobrej pracy z drużynami młodzieżowymi. Mają ośrodek szkoleniowy pod Bukaresztem. Siły drużyny chorwackiej specjalnie nie muszę przedstawiać. Najsłabszym zespołem w tym zestawie jest oczywiście Gruzja, ale i jej nie wolno lekceważyć – powiedział trener Biernacki.

Jego zdaniem Polacy trafili do bardzo trudnej grupy. Porównać ją można jedynie do grupy 5, gdzie w Krasnodarze będą rywalizowały ekipy Rosji, Białorusi, Francji i Macedonii.

Skład reprezentacji Polski:
Bramkarze: Adam Morawski (SPR Wisła Płock – SMS), Mateusz Kornecki (KSSPR Końskie);
Rozgrywający : Mateusz Styrna, Tomasz Fugiel  (obaj KS Vive Targi Kielce – SMS),  Ignacy Bąk (MOSiR Mysłowice – SMS),  Tomasz Gębala  (UKS KAR-DO Gdynia – SMS),  Maciej  Tokaj,  Jakub  Olszewski  (obaj SPR Wisła Płock), Damian  Karpiński  (MKS MOS Wrocław).
Obrotowi: Maciej Gębala  (UKS KAR-DO Gdynia – SMS), Filip Zimoch (KS Vive Targi Kielce), Tymoteusz Piątek (KS NMC Powen Zabrze),
Skrzydłowi: Kamil Kowalski (MKS Jurand Ciechanów), Jakub Malczewski  (LKS Kęsowo – SMS),  Marcin Stefaniec (KS Vive Targi Kielce), Jakub  Fidyt (UKS Siódemka Chełmek).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest