29 marca 2012

Zabawa i nauka poprzez piłkę ręczną

Już po raz trzeci Sekcja Piłki Ręcznej Kobiet AZS AWF Poznań zorganizuje cykl festynów sportowych dla najmłodszych. W majowych imprezach weźmie udział około 250 przedszkolaków. Inicjatywę poznańskich akademiczek ponownie poparły między innymi firma PGNiG, która została sponsorem imprezy oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który objął patronat nad przedsięwzięciem. Patronem medialnym jest portal WielkopolskiSport.pl.

/Fot. Materiały prasowe

Celem akcji jest promocja aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych oraz popularyzacja piłki ręcznej ze szczególnym uwzględnieniem gier i zabaw z elementami nowej odmiany tej dyscypliny – street handball. W poprzednich edycjach niemal 350 dzieci w wieku 3-6 lat miało już okazję pobawić się z piłką i zapoznać z podstawowymi elementami popularnego szczypiorniaka.

„Pozytywny odbiór akcji, z jakim spotkaliśmy się przy okazji wcześniejszych edycji był najlepszym dowodem na to, że „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” jest inicjatywą, którą warto organizować cyklicznie. Atrakcyjność tych imprez dla najmłodszych polega nie tylko na tym, że przedszkolaki mogą liczyć na dobrą sportową zabawę, ale cenne jest również to, że mają okazję czynić to pod okiem zawodniczek, które na co dzień uprawiają piłkę ręczną. Po poprzednich akcjach widzimy, że już samo przebywanie w szatni czy na parkiecie w hali sportowej jest dla kilkuletnich dzieci sporym przeżyciem.” – mówi Karolina Peda, menedżer poznańskiego zespołu

Pierwsza z cyklu czterech imprez odbędzie się ósmego maja.

Bieżące informacje o akcji można śledzić w internecie:

www.azsawfpoznan.pl

www.facebook.com/azsawfpoznan

www.facebook.com/uczymyszczypiorniaka

Źródło: azsawfpoznan.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest