29 marca 2012

Turniej w Alicante na platformie N

Już od 6 kwietnia platforma n zaprasza wszystkich fanów piłki ręcznej na wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji podczas walki o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie! W hiszpańskim Alicante Polacy zmierzą się z Hiszpanią, Serbią i Algierią. Gra toczy się o wysoką stawkę, bowiem tylko dwa najlepsze zespoły z tej grupy zapewnią sobie start w Londynie.

 Cztery lata temu w Pekinie Polacy zajęli 5. miejsce /Fot. Archiwum ZPRP

„Walka  o udział w Igrzyskach Olimpijskich budzącej powszechną sympatię drużyny Bogdana Wenty  to wydarzenie, które wykracza poza definicję wydarzenia czysto sportowego. To emocje i przeżycia interesujące nie tylko dla kibiców.  To szansa na emocje i rozrywkę  dla całych rodzin, doskonale wpisujące się w strategię naszych działań  oferowania Abonentom tego co naprawdę jest najlepsze.”   – Powiedział Grzegorz Płaza, dyrektor programowy w ITI Neovision, spółce będącej właścicielem platformy n.

Spotkania transmitowane wyłącznie na platformie n zapowiadają się niezwykle ekscytująco, zwłaszcza, że grupa z Alicante oceniana jest jako najsilniejsza. Trener Serbii Veselin Vuković typuje ją jako najtrudniejszą ze wszystkich 3 grup kwalifikacyjnych.

Sportowe emocje będą towarzyszyć już od piątkowego spotkania z Algierią, niezwykle doświadczoną drużyną. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i sześciokrotny zwycięzca pucharu Afryki. Piątkowy mecz będzie solidną rozgrzewką dla biało-czerwonych, gdyż największe oczekiwania i najgorętsze nadzieje wiążą się z sobotnim meczem z Serbią, wicemistrzami Europy ze stycznia tego roku. Na turnieju, którego byli gospodarzem, Serbowie pokonali Polskę 22:18. Ekipa Vukovicia sprawiła sporą niespodziankę, bo nikt nie zakładał, że bałkańska drużyna dojdzie aż do finału.

Właśnie to emocjonujące starcie, rewanż z Serbią, może okazać się kluczowym spotkaniem dla biało-czerwonych. Nasi szczypiorniści są więcej niż zdeterminowani by zrewanżować się za przegraną z bałkańską ekipą.

Faworytami kwietniowych kwalifikacji są natomiast gospodarze, będący od lat w światowej czołówce. Hiszpania to aktualny, brązowy medalista Mistrzostw Świata, zdobywca 3 miejsca na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Liga hiszpańska uznawana jest za drugą najsilniejszą na świecie (po niemieckiej). Jedynym polskim zawodnikiem występującym na co dzień  na Półwyspie Iberyjskim jest Mariusz Jurkiewicz z Atletico Madryt, który będzie miał w Alicante okazję zagrać przeciwko klubowym kolegom.

Najlepsze reprezentacje, największe emocje i piłka ręczna w mistrzowskim wykonaniu do zobaczenia tylko na platformie n!

Transmisje meczów  z Alicante na kanale nSport HD:

6 kwietnia (piątek) – Polska – Algieria g.17:30

7 kwietnia (sobota)  – Polska – Serbia g.17:30

8 kwietnia (niedziela) – Hiszpania – Polska g.20:15

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest