29 marca 2012

Kadra trenuje w Cetniewie

Reprezentacja Polski seniorów przygotowuje się we Władysławowie do meczu towarzyskiego z Niemcami i turnieju kwalifikacyjnego do IO. Początkowo w COS Cetniewo trener Bogdan Wenta miał do swojej dyspozycji 15 kadrowiczów, stopniowo dołączają do nich pozostali, występujący na co dzień w klubach zagranicznych.

Tomasz Tłuczyński i Mariusz Jurasik trenują pod okiem Daniela Waszkiewicza /Fot. Archiwum ZPRP

– Jak na razie zza granicy jest z nami tylko Tomek Tłuczyński, pozostałych czekają jeszcze mecze ligowe i dopiero po nich przyjadą na zgrupowanie – tłumaczy drugi trener Daniel Waszkiewicz. Przypomnijmy, że sztab szkoleniowy zdecydował się wysłać powołania łącznie do 21 zawodników.

– Cieszy fakt, że wszyscy powołani są do dyspozycji szkoleniowców, tym razem nie było potrzeby sięgania po graczy z listy rezerwowej – mówi lekarz kadry dr Maciej Nowak.

Reprezentanci trenują dwa razy dziennie, czas wolny poświęcając na odpoczynek, ewentualnie nadmorskie spacery. We Władysławowie przebywać będą do poniedziałkowego poranka, kiedy to przeniosą się do Gdańska.

Już tego samego dnia o 20:15, w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, podejmą Niemców. Mecz ten obejrzy na żywo ponad 10 tysięcy fanów szczypiorniaka, wejściówki zostały wyprzedane w niespełna tydzień. – Jeszcze nigdy nie grałem w Polsce przed tak liczną publicznością, to będzie prawdziwe święto piłki ręcznej – cieszy się na samą myśl o spotkaniu skrzydłowy Bartłomiej Tomczak.

Dzień po meczu nasza drużyna spędzi jeszcze trenując w Trójmieście, aby następnie w środę wczesnym rankiem odlecieć do hiszpańskiego Alicante, gdzie w dniach 6-8 kwietnia weźmie udział turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Rywalami Polaków będą Algieria, Hiszpania oraz Serbia. Upragniony awans wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Kadra narodowa seniorów – TUTAJ zobacz listę powołanych zawodników.

Niektórzy zdceydowali się na bliższe spotkanie z morzem Bałtyckim /Fot. Maciej Nowak

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest