30 marca 2012

Juniorzy rozpoczęli od remisu

W pierwszym występie kwalifikacji mistrzostw Europy do lat 18 Polska zremisowała z Rumunią 24:24. W innym piątkowym spotkaniu grupy 1, rozgrywanej w Dugo Selo pod Zagrzebiem, Chorwacja rozgromiła Gruzję 42:16. W sobotę zespół Leszka Biernackiego zmierzy  się z Gruzją. Do finałów ME zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny.

Ostatniego gola w spotkaniu, w 58 min., zdobyli Rumuni. Później oba zespoły miały jeszcze okazje rzutowe, ale wynik już się nie zmienił. 

– To był mecz walki. W zasadzie żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż dwie bramki – ocenił trener Leszek Biernacki. – Rumuni to zespół nastawiony na rzut, my na granie. Trochę zawiodła nasza skuteczność. Nie wykorzystaliśmy dwóch rywale rzutów karnych, rywale jednego.


Chorwaci w pierwszym meczu rozgromili Gruzinów 42:16 Fot. www.hrs.hr

Szkoleniowiec przyznał, że układ gier preferuje teraz Rumunię, która ostatni mecz zagra z Gruzją. W końcowym rachunku może liczyć się każda bramka. Gospodarze imprezy w spotkaniu otwarcia zdeklasowali Gruzję. Ich trener, Boris Dvoršek, był zadowolony, że jego zespół poważnie potraktował zawody – stąd różnica 26 trafień.

Dugo Selo to głównie jednopiętrowe domki, stanowiące sypialnię dla oddalonego o ok 20 km Zagrzebia. Miejscowa hala może pomieścić 600 widzów. Organizatorzy turnieju kwalifikacyjnego spisują się bez zarzutu.

Wyniki 1.dnia:

Chorwacja – Gruzja 42:16 (23:10)
Polska – Rumunia 24:24 (12:12)
POLSKA: Morawski, Kornecki – M.Gębala 3, Malczewski, Fugiel 6, Fidyt 2, Piątek, Karpiński, Stefaniec 6, Styrna 1, T.Gębala, Tokaj 4, Bąk, Kowalski, Olszewski 2, Zimoch.

ZOBACZ TAKŻE:

Juniorzy powalczą o finały ME

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest