1 kwietnia 2012

Polscy juniorzy nie zagrają w ME

Reprezentacja Polski juniorów nie zdołała awansować do finałów mistrzostw Europy. W meczach ostatniego dnia kwalifikacyjnej grupy 1, rozgrywanej w Dugo Selo pod Zagrzebiem, Gruzja przegrała z Rumunią 17:56, a Polska uległa Chorwacji 23:32.

Chorwaci wygrali grupę z kompletem punktów. Z drugiego miejsca awansowała Rumunia, która przy identycznym dorobku punktowym co Polska, wypracowała lepszy bilans bramkowy 34 do 15. 

Biało-czerwoni przystępując do meczu z Chorwacją mieli świadomość, że awans będzie tylko możliwy w przypadku uzyskania co najmniej remisu. Spowodowała to  wysoka wygrana Rumunii nad Gruzją. – Nie podejrzewam Gruzinów o grę nie fair. Po prostu po dwóch meczach opadli oni z sił i potem chcieli tylko dokończyć turniej. Ich gra polegała na 1-2 podaniu i rzucie. Bramkarz rumuński specjalnie nie miał z tym problemów i stąd szła kontra za kontrą – podsumował trener Leszek Biernacki.

Szkoleniowiec polskiego zespołu przyznał, że gra na remis możliwa jest w piłce nożnej, gdzie można „zamurować” bramkę i czekać na końcową minutę. – Chorwaci tak naprawdę są poza naszym zasięgiem. Do 20 min mecz wyglądał dla nas obiecująco. Prowadziliśmy 11:9, choć wcześniej nie wykorzystaliśmy trzech dogodnych sytuacji z koła i karnego – dodał.

Ostatnie pięć bramek przed przerwą zdobyli Chorwaci. Po zmianie stron biało-czerwoni próbowali zmieniać wariant obrony na 4-2, ale na niewiele to się zdało. Gospodarze, choć mieli już zapewniony awans, ani myśleli odpuścić. 

– Nie chcę się usprawiedliwiać, ale może tak jak w seniorskich rozgrywkach może warto pomyśleć nad zmianą systemu kwalifikacji. Takie wyniki jak te z Gruzją, czy w innej grupie, gdzie Bułgaria przegrywa ze Szwecją 15:55, mówią same za siebie. Wiem, że z innych grup awansowała m.in. Norwegią, z którą wcześniej wygrywaliśmy czy też Finlandia, którą także w łatwy sposób pokonaliśmy – zakończył Biernacki.

Wyniki 3.dnia:

Gruzja – Rumunia 17:56 (9:30)
Chorwacja – Polska 32:23 (14:11)
POLSKA: Morawski, Kornecki – M.Gębala 6, Malczewski, Fugiel 4, Fidyt, Piątek, Karpiński, Stefaniec 4, Styrna, T.Gębala, Tokajr/> 1, Bąk 5, Kowalski, Olszewski 3, Zimoch.

1. Chorwacja   3   6   109:69
2. Rumunia      3   3   110:76
3. Polska        3   3    90:75
4. Gruzja        3   0    52:141.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest