2 kwietnia 2012

Dziś mecz z Niemcami

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych we wczesnych godzinach popołudniowych przyjechała z Władysławowa do Trójmiasta. Biało-czerwoni zostali zakwaterowani w jednym z przepięknie położonych oliwskich hoteli. Sprawdzian z drużyną Niemiec (transmisja dziś w Polsat Sport od 20:00) w Ergo Arenie ma dać odpowiedź, którzy zawodnicy pojadą za kilka dni do Alicante walczyć o olimpijskie paszporty.


Mariusz Jurkiewicz cieszy się, że piłka ręczna doczekała się w Polsce dużych, nowoczesnych obiektów

– Tak specjalnie od zakończenia mistrzostw Europy nic specjalnie w kadrze się nie zmieniło. Doszli tylko koledzy, którzy na początku roku byli kontuzjowani. To jest nasze wzmocnienie. Na zgrupowaniu nie mieliśmy zbyt dużo czasu, aby trenować w komplecie, gdyż różnie dojeżdżaliśmy do Cetniewa. Dziś mamy generalny sprawdzian przed turniejem w Alicante  – powiedział Mariusz Jurkiewicz,  


Hotel,w którym została zakwaterowana nasza kadra

Mecz z Niemcami ma dać odpowiedź co jeszcze trzeba poprawić i na co zwrócić uwagę. Trener Bogdan Wenta do Alicante zabierze szesnastu zawodników. – Fajnie, że gramy z tak wymagającym rywalem. Tak się najlepiej można sprawdzić, choć treningi też są ważne – dodał zawodnik Atletico Madryt, który zaznaczył, że dzisiejsze spotkanie polski zespół traktuje  wyłącznie jak cenny sparing. Nic więcej.


ERGO ARENA robi wrażenie /Fot. MAS

– Dla nas jest to ogromny plus, że w końcu będziemy mogli grać przed własną publicznością w tak wielkim obiekcie. Cieszę, się, że będę mógł wystąpić w tym meczu – dodał zawodnik. Jurkiewicz, nawiązując do turnieju w Alicante wyjaśnił, iż Hiszpanie zdają sobie sprawę z faktu, że przed nimi ciężki turniej. – Mają tę przewagę, że grają u siebie. Hiszpanie wystąpią w pełnym składzie, ale tam nikt jeszcze sobie medali na szyi nie wiesza. Są skoncentrowani i przygotowani na twardą walkę – zakończył nasz rozgrywający.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest