4 kwietnia 2012

Młodzieżowcy powalczą w Legionowie

Jedno miejsce premiowane awansem do finałów – trójka chętnych. W dniach 5-7 kwietnia w Legionowie młodzieżowa reprezentacja Polski mężczyzn walczyć będzie o awans do lipcowych finałów Mistrzostw Europy. Rywalami podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego będą Macedonia i Finlandia. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

/Fot. Łukasz Grochala

– O Finlandii wiemy praktycznie wszystko. Oni grali w kwalifikacjach do mistrzostw Europy juniorów 2010 w Wągrowcu. Widzieliśmy ich także podczas ubiegłorocznych Otwartych Mistrzostwach Europy – mówi trener Jarosław Cieślikowski. – Mamy o nich zmontowany, bogaty materiał. To drużyna, która w swoim roczniku nie zanotowała żadnych sukcesów, nawet w postaci awansu do mistrzostw świata czy Europy. Absolutnie jest to zespół w naszym zasięgu, zakładając oczywiście, że zagramy na swoim, dobrym poziomie.

Zdaniem szkoleniowca reprezentacja Macedonii jest wielką niewiadomą. Drużyna nie grała w żadnych centralnych imprezach, a w eliminacjach przepadała z kretesem. Ostatnie informacje pochodzą z jesieni 2011 r., z turnieju w Turcji, gdzie przegrała m.in. z gospodarzami. Prośba do federacji tureckiej o przesłanie materiałów o tym rywalu pozostała bez odpowiedzi. – Wiem, że w składzie macedońskiej drużyny jest kilku młodszych zawodników, nawet z reprezentacji juniorów. Nie mają wypracowanego systemu, który gwarantowałby ciągłość szkolenia – dodał Cieślikowski.

Mistrzostwa Europy U20 odbędą się w dniach 5 – 15 lipca 2012 w Ankarze i Eskisehir (Turcja).

Polski zespół udowodnił, że potrafi walczyć z rówieśnikami z Europy z dobrym skutkiem. Świadczą o tym wygrane nad Czechami, Szwajcarią i Węgrami i równe mecze z Niemcami i Danią. – Nie wiadomo czy w turnieju zagra najlepszy polski zawodnik młodzieżowej reprezentacji, Paweł Paczkowski. Ma kontuzję palca wskazującego, lewej, rzucającej ręki. Optymistyczny wariant zakłada tylko tydzień przerwy, a pesymistyczny aż cztery tygodnie. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie, ale w imprezie może go zabraknąć. Oprócz Paczkowskiego trzon drużyny tworzą Kapela, Daszek, Zagała, Walczak, Kornecki i Szczęsny – wyjaśnił polski trener.

Od 31 marca drużyna przygotowywała się w Legionowie. W miejscowej hali już dwukrotnie odbył się międzypaństwowy turniej reprezentacji młodzieżowych, a do startu na mistrzostwa Europy w Serbii przygotowywała się tu drużyna Bogdana Wenty. Otwarty trening obejrzało wówczas 1500 osób. O doping w nowoczesnej Arenie Legionowo dla biało-czerwonych nie trzeba się więc martwić.

Skład młodzieżowej reprezentacji Polski mężczyzn:

Bramkarze: Michał Kapela (Chrobry Głogów), Artur Chmieliński (Spójnia-Wybrzeże Gdańsk), Patryk Małecki (Zagłębie Lubin).

Rozgrywający: Kacper Adamski, Adrian Wojkowski, Paweł Paczkowski, Michał Obiała (wszyscy Wisła Płock SA), Hubert Kornecki (KSSPR Końskie), Paweł Niewrzawa (Nielba Wągrowiec), Paweł Gregor (Siódemka Miedź Legnica), Denis Szczęsny (DHC Rheinland GmbH&Co.KG/Niemcy), Olivier Staszewski (WHV Wilhelmshafener/ Niemcy).

Obrotowi: Patryk Walczak (Gaz System Pogoń Szczecin), Łukasz Rogulski (Szczypiorniak Olsztyn – SMS Gdańsk).

Skrzydłowi: Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Sergiusz Zagała (Viret Zawiercie), Łukasz Kuźdeba (Zagłębie Lubin), Rafał Biegaj (KSSPR Końskie).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest