5 kwietnia 2012

El. MMŚ: Pierwsza przeszkoda pokonana

Polskie piłkarki ręczne pokonały pierwszą przeszkodę w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy wygrały w Pruszkowie z Włoszkami 26:17 (12:10).


Aleksandra Zych nie unikała odważnych wejść w strefę

Włoszki na wstępie dały piękny pokaz jak należy śpiewać własny hymn narodowy. Uczyniły to z wielką emfazą.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polek, po indywidualnej akcji Anny Mączki. Rywalki, choć popełniały dużo błędów w ataku, nie zamierzały wcale ułatwiać biało-czerwonym zadania. Gra zespołu gospodarzy niestety nie była płynna. A podania w aut nie zdarzały się rzadko.  W 13 min. po rykoszecie autorstwa Valentiny Landri drużyna z Italii traciła tylko jednego gola. Z kolei po rzucie z koła niepilnowanej Beatrice Guerry był remis 7:7. 


Anna Mączka zdobyła 8 bramek, w tym 3 z rzutów karnych

Nasz zespół nie potrafił też wykorzystywać gry w przewadze. Na 10 min przed przerwą do polskiej bramki weszła Adrianna Płaczek. Najlepsze efekty przynosiły podania na koło do Joanny Drabik. Słabsze fizycznie Włoszki nie przebierały w środkach i najczęściej kończyło się na rzutach karnych, skutecznie egzekwowanych przez Annę Mączkę. Od stanu 10:10 dwie ważne bramki zdobyły Polki, ustalając wynik do przerwy.

Drugą połowę Polki rozpoczęły od zwartej obrony, a Marta Warzynkowska, która ponownie pojawiła się między słupkami, odbiła dużo piłek. W ofensywie też prezentowały się korzystniej. Wypracowana 3-4 bramkowa przewaga nie zezwalała jednak na chwilę wytchnienia. Drużyna włoska oparta na zawodniczkach skoszarowanych w ośrodku w Rzymie (wszystko z myślą o igrzyskach Rio de Janeiro 2016) walczyła do samego  końca.


Paulina Piechnik w akcji na włoską bramkę

Ostatni kwadrans zawodów należał już do Polek. W 49 min ich przewaga wynosiła już pięć trafień (20:15). Rzutami z biodra popisywała się Anna Mączka, a wtórowała jej dynamicznymi wejściami w pole bramkowe Emilia Galińska. Rywalki opadły z sił i nie miały w swoim arsenale skutecznych środków. W piątek podopiecznie Andrzeja Niewrzawy zmierzą się z Brytyjkami.


Trener Andrzej Niewrzawa Fot. Kuba Gucma

POSŁUCHAJ CO PO MECZU POWIEDZIAŁ TRENER ANDRZEJ NIEWRZAWA:

Polska – Włochy 26:17 (12:10)

POLSKA: Wawrzynkowska, Płaczek – Janiszewska 1, Galińska 3, A.Mączka 8, Pieniowska, Piechnik 2, Andrzejewska 4, Matuszczyk, Królikowska 1, Kozłowska, M.Mączka 3, Zych 2, Drabik 2. Kary 6 min.
WŁOCHY: Dovesi, Ferrari – Landri 4, Rotondo, Sierafini 1, Zuin 1, Franco, Guerra 3, Cappellaro, Pocaterra 1, Costa, Niederwiesier 3, Dalla Costa, Di Pietro, Pozzer, Fanton 4. Kary 10 min.
Sędziowali: Katalin Pech, Maria Vagvolgyi (Węgry). Widzów: 700.

Turniej w Pruszkowie można oglądać pod adresem: http://imprezylive.pl/?p=1390

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest