6 kwietnia 2012

El. MMŚ: Niemki wygrały z Włoszkami

Włochy przegrały w Pruszkowie z Niemcami 22:32 (11:16) w pierwszym meczu 2.dnia kwalifikacyjnej grupy 6 Młodzieżowych Mistrzostw Świata. kobiet  W drugim piątkowym spotkaniu Polska zmierzy się z Wielką Brytanią.

Niemiecki zespół już w pierwszym kwadransie zdołał wypracować przewagę 5-6 bramek. Ambitne Włoszki często nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie bramkarki Anna-Cathrin Giegerich. Mecz z trybun obserwował trener Niewrzawa, który stale coś notował w zeszycie.

Na początku drugiej połowy Niemki grały w podwójnej przewadze.  Wykorzystały ten atut zdobywając dwie kolejne bramki. Dzięki temu w 36 min. poważnie zbliżyły się do różnicy bramkowej, którą Polki osiągnęły dzień wcześniej na Włoszkach.  Chwilę później, po kontrze Jacqueline Hummel, miały już na koncie o dziesięć goli więcej niż rywalki (22:12).

Zawodniczki zespołu naszych zachodnich sąsiadów, nawet wysoko prowadząc, decydowały się na przekroczenie przepisów – w sumie dziewięć razy. To  skutkowało grą w osłabieniu. Drużyna Italii dość łatwo odrobiła trzy bramki. Dobrze prezentowała się najniższa wśród Włoszek Valentina Landri.
W 51 min Niemki prowadziły 26:17, czyli dokładnie identycznym rezultatem, co czwartkowa wygrana Polek. Mecz się zaostrzył i węgierskie sędziny wysłały na ławkę kar po jednej zawodniczce.

Pięć minut przed końcem Niemki nadal były na plus dziewięć.  Gdy z koła trafiła (22;30) Francesca Franco sztab niemiecki zdecydował się na  przerwę na żądanie. W tym momencie zegar boiskowy wskazywał 28.32 min.  Akcja Włoszek zakończyła się niepowodzeniem. Z dwóch ostatnich bramek meczu  cieszyły się Niemki. Oznacza, to, że Polki powinny wygrać z Brytyjkami różnicą 28 goli, aby satysfakcjonował je remis z Niemkami.

Włochy – Niemcy 22:32 (11:16)
WŁOCHY: Dovesi, Ferrari – Landri 4, Rotondo 1, Sierafini, Zuin 3, Franco 1, Guerra 2, Cappellaro, Pocaterra 1, Costa, Niederwiesier 4, Fanton 6. Kary 6 min.
NIEMCY: Giegerich, Veith – Haupt 4, Hubinger 4, Wichmann 1, J.Hummel 5, Windisch 2, Mazzucco 3, S. Hummel 3, Fredrich, Muller 1, Behnke, Schmelzer 1, Hertlein 2, Diehl 5, Urbricht 1. Kary 18 min.
Sędziowali: Katalin Pech, Maria Vagvolgyi (Węgry). Widzów: 200.