6 kwietnia 2012

El. MMŚ: Polki rozgromiły Brytyjki

W drugim występie w kwalifikacjach Młodzieżowych Mistrzostw  Świata kobiet Polska wysoko pokonała Wielką Brytanię 48:12 (22:8). Oznacza to, że w sobotnim spotkaniu z Niemkami remis premiuje biało-czerwone.

Aleksandra Zych dorzuciła cegiełkę do wygranej

Matematyczne wyliczenia zakładały, że Polkom w przypadku wygranej z Brytyjkami różnicą 28 bramek w ostatnim spotkaniu turnieju, z Niemkami, wystarczy podział punktów. Wiadomo jednak, że w piłce ręcznej gra na remis jest praktycznie niemożliwa.  Do gry nie przystąpiła kołowa Sylwia Matuszczyk, która uskarża się na ból łokcia. Do meczu z zespołem naszych zachodnich sąsiadów ma być jednak gotowa.

Katarzyna Janiszewska po przerwie trafiła 5 razy

Jedynie pierwsze minuty spotkania były w miarę wyrównane. Wyspiarkom dopóki starczało sił, to starały się otrzymywać kroku. Ponownie dobre zawody rozegrała Anna Mączka, która w ciągu 10 minut uzbierała  cztery bramki.  Niewiele gorsza –  była jej siostra, Małgorzata i Joanna Drabik. Polki jeszcze przed przerwą wykonały zadanie w połowie.

Emilia Galińska grała bardzo ofiarnie Fot. Kuba Gucma

Po zmianie stron białoczerwone podkręciły tempo. Brytyjki na pierwszą bramkę po przerwie czekały blisko osiem minut. Zmęczone rywalki szybko pozbywały się piłki po rzutach. Po tym następowały błyskawiczne kontry drużyny Andrzeja Niewrzawy. W tym elemencie wyróżniały się skrzydłowe Katarzyna Janiszewska i Patrycja Królikowska. Pewnie broniąca Marta Wawrzynkowska nie miała za wiele pracy.

28-bramkowe (39:11) prowadzenie zostało osiągnięte na dziewięć minut przed końcem. Polkom było jednak mało i grały równym szybkim rytmem do końcowej syreny. Sprawa awansu rozstrzygnie się w samo południe, w Wielką Sobotę.