11 kwietnia 2012

Udany występ Zgody we Włoszech

Zawodniczki KS Zgoda Ruda Śląska z rocznika 1995 wróciły z turnieju CITTA DELLA PACE, który odbył się we Włoszech w Rovereto po raz 25. Jedyny reprezentant polskiej piłki ręcznej w tej imprezie zajął 2. miejsce w kategorii G19, czyli wśród zespołów o dwa lata starszych!

Polski dotarły na miejsce w miniony piątek po południu, gdzie okazało się, że muszą zagrać w grupie G19, czyli z dziewczynami z rocznika 1993, ponieważ w ich kategorii nie było już miejsc. Trenerzy robili co mogli, aby zawodniczki rywalizowały z rówieśniczkami. Gdy starania się nie powiodły sztab szkoleniowy chciał wycofać drużynę Zgodę z rozgrywek, ponieważ martwił się o zdrowie dziewczyn. W dniach 20-22 kwietnia miały one w planach mecze w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Jednak dziewczyny postanowiły podjąć walkę i w sobotę o godzinie 16.20 zmierzyły się z niemiecką drużyną TV 1894 Dielheim, którą pokonały 9:0. Następnie uległy AB Handbold (Dania) 10:11. W niedziele znów zaczęły rywalizację od zwycięstwa nad HWC 1 (Holandia) 6:3, później pokonały drugi holenderski zespół HWC 2 13:1. O godzinie 15.15 Zgoda zagrała jeden z ważniejszych meczów turnieju. Ich przeciwniczkami były Niemki HSG Kaltenkirchen/Lentfohrde. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund. Młodym Polkom udało się wygrać 9:8 i dzięki temu zwycięstwu uzyskały prawo gry o pierwsze miejsce w swojej kategorii. Rywalem był ten sam zespół z Danii co dzień wcześniej.

Finał odbył się o godzinie 16.55, nasze zawodniczki zaczęły od prowadzenia 2:0, ale niestety zabrakło już chyba sił i ostatecznie uległy rywalką 7:12, zajmując 2 miejsce w turnieju (w kategorii G19 – ROCZNIK 1993!). Z turnieju dziewczyny wróciły trochę poobijane, ale bardzo zadowolone. Otwarcie turnieju, parada i zakończenie to było na pewno niesamowite przeżycie dla tak młodych szczypiornistek, które po raz pierwszy wystąpiły w tym turnieju.

Skład drużyny KS Zgoda: Magdalena Kołoczek, Sandra Brzeska, Magdalena Frątczak, Magdalena Dziółko, Wioletta Kiołbasa, Wioletta Heczel, Kinga Hodyjas, Katarzyna Wojcik, Żaneta Baranowska, Anna Sobota, Patrycja Bursy, Katarzyna Cebula, Joanna Dosman, Lea Jarosz, Karolina Rolnik. Trener: Józef Szmatłoch.