13 kwietnia 2012

Piłka ręczna zdobywa Podbeskidzie

Turniejem Ligowym w sobotę (14 kwietnia) swój drugi sezon zakończy Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w hali widowiskowo-sportowej w Węgierskiej Górce. Podsumowanie ligi planowane jest na około 15.40. Eksperci zajmujący się dyscypliną przyznają, że to co stało się z piłką ręczną na Podbeskidziu jest ewenementem na skalę krajową!

Pierwsza amatorska drużyna została założona na tym terenie 20 marca 2010 roku. W kolejnych miesiącach powstały kolejne i 23 października 2010 roku wystartowała Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt z udziałem dziesięciu zespołów. W kwietniu 2011 wyłoniony został mistrz Podbeskidzia, którym została drużyna Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała. Drugi sezon ligi ruszył 10 września w Łękawicy, a do rozgrywek przystąpiło trzynaście drużyn. W ostatnich tygodniach powstały kolejne drużyny: Gilowice, Ślemień, Świnna i Ujsoły, dla których stworzono specjalną Ligę Nowych.

– Nie da się ukryć, że szczypiorniak w żeńskim wykonaniu dosłownie zdominował Podbeskidzie, a zwłaszcza Żywiecczyznę! W ciągu dwóch lat powstało tutaj aż siedemnaście drużyn amatorskich, w których grają dziewczęta od 11 do 21 roku życia. W sumie gra teraz prawie 350 dziewcząt! Nikt z nas nie spodziewał się, że będzie aż takie zainteresowanie. Pokłosiem tego jest pierwsze na Podbeskidziu liceum o profilu piłki ręcznej, które ruszyło we wrześniu ubiegłego roku w Szkole Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej w Żywcu. Oczywiście trafiły tam dziewczęta z naszej amatorskiej ligi – mówią Mateusz Pindel, Jarosław Dudek i Andrzej Krempel, koordynatorzy podbeskidzkiej ligi.

W sobotę wyłoniony zostanie mistrz Podbeskidzia 2012, a także mistrz Żywiecczyzny, Ziemi Bielskiej i Ligi Nowych.

– Będzie wiele emocjonujących meczów i gwarantujemy, że nie zabraknie widowiskowych bramek. Dla tych, którzy niestety nie przyjdą zobaczyć podbeskidzkich dziewcząt w akcji, mamy dobrą wiadomość! Po raz pierwszy w historii naszej ligi przeprowadzona zostanie bezpośrednia transmisji na portalu internetowym www.zywiecki24.pl – cieszą się koordynatorzy.

Amatorska liga powróci po wakacjach we wrześniu. Wówczas do rozgrywek Ligi Śląskiej przystąpi TS Stal Śrubiarnia Żywiec w kategoriach juniorek i juniorek młodszych. Zasilą go najlepsze dziewczyny z ligi amatorskiej, która już przygotowują się do tych rozgrywek W okresie wakacyjnym dziewczęta nie będą jednak próżnowały. W czerwcu, lipcu i sierpniu czekają je sparingi. TS Stal Śrubiarnia Żywiec to klub piłki nożnej, ale niedawno jego władze zdecydowały o powołaniu nowej sekcji żeńskiego szczypiorniaka.

– Spodobało nam się, że jest aż tyle dziewczyn grających w ręczną. Wiemy, że na początku nie będzie łatwo, ale chcemy podjąć takie wyzwanie i zmierzyć się ze śląskimi drużynami – mówi prezes klubu Piotr Tymiński.

Turniej Ligowy w Węgierskiej Górce w sobotę (14 kwietnia) rozegrany zostanie pod honorowym patronatem wójta gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika. Natomiast rozgrywki Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt odbywają się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza, Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

PROGRAM TURNIEJ – plik word

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest