18 kwietnia 2012

Polki poznały rywalki w MMŚ

Austria, Rosja, Francja, Angola i Japonia będą grupowymi rywalami młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet w fazie wstępnej MŚ, które w dniach 1-14 lipca odbędą się w Czechach. Polki trafiły do grupy C i swoje mecze rozgrywać będą w Brnie.

Aleksandra Zych to silny punkt naszej kadry /Fot. JG

Zaraz po losowaniu o kilka słów komentarza odnośnie każdego z grupowych rywali poprosiliśmy trenera polskiej kadry Andrzeja Niewrzawę:

Rosja to wicemistrz Europy w tym roczniku, bardzo silny zespół , który preferuje fizyczną, indywidualną grę. Po nieudanych dla siebie ME 2011 Rosjanki wzięły się do roboty i w tych eliminacjach zdeklasowały wszystkie rywalki, w tym zawsze groźne Rumunki, z którymi zresztą w Holandii przegrały.

Francja to również mocny zespół, bardzo solidny w obronie. Jako ciekawostkę dodajmy, że Francuzki mają chyba patent na Rosję, z którą zazwyczaj wygrywają. Po raz ostatni spotkaliśmy się z nimi na ME i był to dla nas mecz zwycięski. Musimy być jednak przygotowani na wyrównany pojedynek.

Z Austrią graliśmy chyba najczęściej w ostatnim czasie, łącznie było to sześć spotkań, a ich bilans wypada na remis 3-3. To również silna ekipa, zresztą brąz ME w Holandii mówi sam za siebie. Większość zawodniczek na co dzień występuje w jednym z wiedeńskich klubów, co na pewno pomaga w dopracowaniu poszczególnych schematów także pod kątem reprezentacji.

Angola to swoisty fenomen. Na wielkich imprezach reprezentacje tego kraju bardzo często urywają punkty faworytom na wielkich imprezach, i to nie tylko młodzieżowych, ale także seniorskich, co potwierdziły ostatnie MŚ w Brazylii. Koncentracja i konsekwencja od początku to klucz do sukcesu w starciach z Angolkami.

Podobnie jest zresztą w przypadku Japonii. Podobnie jak większość azjatyckich drużyn, Japonki preferują szybką, żywiołową grę, dlatego nie można pozwolić im się rozpędzić.

Poproszony o ocenę polskich szans na wyjście z grupy trener Niewrzawa powiedział krótko: – Nie namówi mnie Pan teraz na takie deklaracje, poziom w światowej piłce ręcznej jest dziś naprawdę coraz bardziej wyrównany, wszystko zweryfikuje boisko. Mogę jednak obiecać, że moja drużyna da z siebie wszystko, na pewno przeciwnicy są w naszym zasięgu, najważniejsze to skupić się na sobie i swojej grze. Ważne aby omijały nas kontuzje, z którymi mieliśmy przecież ostatnio trochę kłopotu.

Finały MMŚ kobiet Czechy 2012 – grupa C (Brno):

Austria

Rosja

Francja

Polska

Angola

Japonia

Skład pozostałych turniejowych grup znajdziesz TUTAJ.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest