23 kwietnia 2012

Oświadczenie Zarządu ZPRP

W dniu 23 kwietnia 2012 roku Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce na posiedzeniu z udziałem Bogdana Wenty, dokonał oceny wyników męskiej reprezentacji Polski na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce przychylił się do stanowiska trenera i przyjął Jego rezygnację.

/Fot. JG

Bogdan Wenta na stałe zapisał się w historii polskiej piłki ręcznej. W trakcie Jego pracy na stanowisku trenera męskiej reprezentacji drużyna narodowa powróciła do grona najlepszych zespołów świata, wielokrotnie dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i emocji.

Jesteśmy przekonani, że Bogdan Wenta pozostanie w środowisku szczypiorniaka i bez względu na funkcję oraz pozycję jakie będzie w nim zajmował swoim doświadczeniem wesprze jego rozwój.

Przed kadrą narodową seniorów stoją kolejne wyzwania: uzyskanie kwalifikacji do turniejów finałowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii w 2013 roku oraz Mistrzostw Europy w Danii w 2014 roku, a w dalszej perspektywie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016.

W najbliższym czasie Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosi konkurs na stanowisko trenera reprezentacji męskiej. Do momentu wyłonienia następcy Bogdana Wenty, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce zamierza powierzyć prowadzenie drużyny narodowej Jego dotychczasowym współpracownikom, Danielowi Waszkiewiczowi i Damianowi Wleklakowi.

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce dziękuje Bogdanowi Wencie za wieloletnią współpracę i docenia Jego szczególny wkład w rozwój piłki ręcznej w naszym kraju.

Andrzej Kraśnicki

Prezes Zarządu

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest