24 kwietnia 2012

ŚCDN zaprasza nauczycieli i trenerów

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przy współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz KS Vive Targi Kielce  serdecznie zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów na II Międzynarodową Konferencję „PIŁKA RĘCZNA W SZKOLE”, która odbędzie się w dniach 24–26 maja br. w Kielcach, pod patronatem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Hasłem przewodnim tegorocznej Konferencji będzie „Kompleksowy trening techniczny w kierunku szybkiej gry”.

Dyrektor ŚCDN Jacek Wołowiec w samych superlatywach wypowiada się o pierwszej edycji Konferencji, która odbyła się dwa lata temu, a jednocześnie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do Kielc w tym roku:

Po niezwykle ciepłym przyjęciu przez uczestników I Międzynarodowej Konferencji „Piłka ręczna w szkole”, która odbyła się w 2010 roku, jak również bogatsi w doświadczenia organizacyjne, a przede wszystkim wypełniając złożoną obietnicę, mam zaszczyt zaprosić nauczycieli wychowania fizycznego na drugą edycję spotkań z piłką ręczną.

Tematem wiodącym drugiej Konferencji będzie wykorzystanie piłki ręcznej jako gry kształtującej niezwykle trudną do wytrenowania cechę motoryczną − szybkość, a jednocześnie przekonanie nauczycieli, instruktorów i trenerów do tego, iż właśnie w szybkości gry leży tajemnica sukcesu.

Do udziału w Konferencji zapraszamy również nauczycieli, którzy nie czują się specjalistami w zakresie szkolenia dzieci w tej dyscyplinie. Mamy nadzieję, że zaproponowany przez nas zespół wykładowców oraz formuła Konferencji przekona Państwa do umieszczenia w swoich planach dydaktycznych piłki ręcznej jako doskonałego środka realizacji celów nowej podstawy programowej. Konferencja z pewnością wzbogaci nauczycielski warsztat pracy o najnowsze osiągnięcia metodyczne oraz da impuls do poszukiwania własnych rozwiązań.

Kierując zaproszenie do nauczycieli z innych krajów, pragniemy skorzystać z ich doświadczeń oraz przekonać do tej dyscypliny sportu nauczycieli z tych krajów, gdzie piłka ręczna nie jest popularna

Więcej informacji oraz tryb zgłoszeń znaleźć można na oficjalnej stronie ŚCDN www.scdn.pl.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest