26 kwietnia 2012

W sierpniu będzie się działo!

W dniach 25-30 sierpnia 2012r. w Kielcach zostanie rozegrany kolejny turniej „Świętokrzyskie Junior Cup 2012”. Czwarta edycja turnieju ma być wyjątkowa. Wzorem innych wielkich turniejów młodzieżowej piłki ręcznej w Europie, zaplanowano wiele imprez towarzyszących. Zawody zostaną rozegrana w trzech kategoriach wiekowych.

W Kielcach zapowiada się wielkie święto młodzieżowej piłki ręcznej. Przez pięć sierpniowych dni – Kielce staną się jednym z najważniejszych punktów, kojarzących się z piłką ręczną na mapie Europy.

Wzorem wielkich turniejów, takich jak: Partille Cup w Szwecji czy Turniej w Teramo we Włoszech, kielecka impreza będzie miała wiele poza boiskowych akcentów. Planowane są m.in. parada uczestników turnieju, wycieczki po regionie świętokrzyskim czy wspólne ogniska i zabawy.

Turniej będzie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych:

U-19 – chłopców ur. 1994 roku i młodszych

U-17 – chłopców ur. 1996 i młodszych

U-15 – chłopców ur. 1998 i młodszych

– Mamy już kilka zgłoszeń, choć ciągle wysyłamy zaproszenia na nasz turniej. Chcemy, żeby Świętokrzyskie Junior Cup stało się ważną imprezą w kalendarzu młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Europie. Wiemy już, że do Kielc przyjedzie m.in. drużyna z francuskiego Lille – informuje Dyrektor Sportowy VTK, Radosław Wasiak. Sierpniowy turniej będzie już czwartą edycją Świętokrzyskie Junior Cup, ma być jednak największą z dotychczas rozegranych. Do stolicy regionu świętokrzyskiego może przyjechać nawet kilkadziesiąt drużyn z całej Europy.

– Nasz turniej będzie miał bardzo wiele imprez towarzyszących, które mają na celu promocję naszego regionu i zaproszenie mieszkańców Świętokrzyskiego do wzięcia udziału w imprezie – dodaje dyrektor sportowy VTK. – Na pewno będzie się dużo działo – zdradza Radosław Wasiak.

Wszystkie drużyny zainteresowane udziałem w sierpniowym Świętokrzyskie Junior Cup 2012 zapraszamy do kontaktu z klubem Vive Targi Kielce pod numerami tel. 41 34 05 643 i 41 34 05 615 lub mail: r.wasiak(at)vivetargi.pl i s.kozubek(at)vivetargi.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest