7 maja 2012

Na plaży w Wąbrzeźnie

W minioną sobotę, 5 maja 2012 roku, na boisku w Wąbrzeźnie odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna. W turnieju udział wzięło osiem zespołów, w tym dwa kobiece.

Uczestnicy imprezy to BHT Damy Radę Inowrocław, BHT Pyrki Poznań, BHT Latocha Sambor Tczew, UKS Vambresia Wąbrzeźno, BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Wieldządz, AZS UMK Toruń i gospodarze, a zarazem organizatorzy BHT Vambresia Wąbrzeźno.

Wszystkie drużyny grały w otwartej kategorii OPEN A w grupach, dopiero w rundzie finałowej podzielone zostały na kategorie kobiet i mężczyzn. W trakcie przerw między meczami odbywały się konkursy rzutów karnych dla najmłodszych – każde dziecko które spróbowało pokonać bramkarzy – Ewę Wozińską (AZS AWF Pyrki Poznań) lub Mateusza Budzińskiego (BHT Vambresia Wąbrzeźno) otrzymywało nagrody od sponsorów imprezy. Nieoficjalnie turniej mężczyzn zyskał miano mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego.

Co prawda pogoda momentami nie dopisywała – mecze rozgrywane były nawet w scenerii błysków i grzmotów – ale turniej jak najbardziej się udał! Wszystkie drużyny wyjeżdżały z uśmiechami na twarzach i dobrymi wspomnieniami o turnieju i gościnnym Wąbrzeźnie.

Końcowa klasyfikacja wśród kobiet:

1. BHT Pyrki Poznań
2. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie

Najlepsza zawodniczka: Marta Łyszczyk
Najlepsza bramkarka: Ewa Wozińska

Końcowa klasyfikacja wśród mężczyzn:
1. BHT Damy Radę Inowrocław
2. BHT Vambresia Wąbrzeźno
3. BHT Latocha Sambor Tczew
4. UKS Vambresia Wąbrzeźno
5. AZS UMK Toruń
6. KS Wieldządz

Najlepszy zawodnik: Jarosław Knopik
Najlepszy bramkarz: Andrzej Grabowski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest