7 maja 2012

Poznaliśmy mistrzów I ligi

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów I ligi. Wśród kobiet tytuł wywalczył zespół Olimpii-Beskid-Gór-Stal Nowy Sącz, a najlepszą drużyną męską w tej klasie rozgrywkowej został Gaz-System Pogoń Szczecin.

Olimpia-Beskid dwa mecze finałowe z Aussie Latochą Sambor Tczew rozegrała we własnej hali. Dodajmy, że oba zakończyły się po myśli zespołu gospodarzy – wygrane 28:23 i 34:28. To historyczne wydarzenie sportowe dla Nowego Sącza. Po zakończonym meczu z Samborem radość miejscowych kibiców mieszała się z tysiącem kolorowych konfetti. Okazały puchar, który z rąk prezydenta Ryszarda Nowaka odebrała kapitan drużyny Kamila Szczecina, wędrował do każdej z zawodniczek.


W Nowym Sączu cieszą się z awansu do PGNiG Superligi /Fot. www.nowysacz.pl 

Radości nie kryli sponsorzy, trenerzy, działacze i sympatycy. – Cóż tu mówić, kiedy ziszczają się najskrytsze marzenia – powiedział prezes klubu Tomasz Michałowski. Cały ten sezon, od samego początku był niesamowity. Nieustannie coś się działo. Na szczęście udało się rozwiązać wszystkie problemy. Na razie się cieszymy, a o nowym sezonie zaczniemy myśleć za kilka dni.


W rywalizacji panów Pogoni Szczecin zaliczka ośmiu bramek z pierwszego meczu nad Piotrkowianinem wystarczyła do zdobycia tytułu. Szczecinianie u siebie zagrali bez kilku kluczowych zawodników. Wolne dostali m.in.  
Szymon Ligarzewski, Piotr Frelek, Jacek Wardziński oraz Filip Kliszczak, a mimo to wygrali 37:29. W rewanżu zespół Krzysztofa Przybylskiego prowadził czterema golami, ale ostatecznie wygrał „tylko” 35:32 i został wicemistrzem I ligi.

W meczu o 3.miejsce Czuwaj Przemyśl okazał się lepszym od stołecznego Zepetera AZS UW. Dzięki temu nadal ma szansę na grę w przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze. Zadecydują o tym baraże z 10. zespołem PGNiG Superligi – Nielbą Wągrowiec (12/13 i 19/20 maja).

żródło: www.nowysacz.pl

O mistrzostwo Polski I ligi kobiet:

Olimpia-Beskid-Gór-Stal Nowy Sącz – Aussie Latocha Sambor Tczew 28:23 (14:11) i 34:28 (18:12)

O mistrzostwo Polski I ligi mężczyzn:

Gaz-System Pogoń Szczecin – MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:29 (17:15) i 32:35 (15:16)

O 3. miejsce I ligi mężczyzn
KS Czuwaj Przemyśl
– ZEPTER AZS UW Warszawa
36:28 (22:11) i 27:27 (9:15).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest