7 maja 2012

Zmarł Edward Strząbała

Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 74 lat zmarł w poniedziałek Edward Strząbała, jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów piłki ręcznej. Był członkiem Rady Trenerów ZPRP, współpracował z wieloma trenerami kadry narodowej.

Trener klasy mistrzowskiej pracował w wielu czołowych polskich klubach. Do największych swoich sukcesów zaliczał dwa mistrzostwa Polski zdobyte w Kielcach, z Iskrą i Koroną, mistrzostwo i Puchar Polski ze Śląskiem Wrocław a także wygranie Pucharu Afryki z egipską drużyną Nady El-Ahly Kair oraz sięgnięcie z zespołem Ali-Ahli Manama z Bahrajnu po Puchar Zatoki Perskiej. Wychował dwudziestu reprezentantów Polski, w tym braci Tłuczyńskich.  Tradycje sportowe Edwarda Strząbały kontynuuje jego syn Tomasz, obecnie asystent Bogdana Wenty w Vive Targach Kielce.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 11 maja /piątek – godzina 11.00/ w kościele parafialnym w Kielcach ul. Fosforytowa /Podkarczówka / skąd nastąpi wyprowadzenie na cmentarz stary przy ul. Ściegiennego /obok stadionu piłkarskiego/.Fot. Anna Serwin

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest