14 maja 2012

KupBilet na rewanż z Litwą

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na rewanżowe spotkanie seniorów Polska – Litwa. Mecz zaplanowany na 17 czerwca o godz. 17.30 w katowickim „Spodku” wpisuje się w kwalifikacje play off Mistrzostw Świata 2013, których gospodarzem będzie Hiszpania.

Więcej szczegółów na stronie www.KupBilet.pl


Po raz ostatni graliśmy z Litwą w czerwcu 2010 r. /Fot. Paweł Godlewski

Z wielu względów będzie to spotkanie wyjątkowe. Jednego możemy być pewni w stu procentach – szykują się wielkie sportowe emocje dla wszystkich fanów szczypiorniaka! Tydzień wcześniej, bo 10 czerwca, obie drużyny zmierzą się w Wilnie. Przepustkę na hiszpański czempionat wywalczy jedynie zwycięzca tej bezpośredniej rywalizacji.

Osiągnięcia obu ekip w ostatnich latach w roli faworyta stawiają biało-czerwonych, jednak lekceważenie naszych wschodnich sąsiadów byłoby dużym błędem. Litwini to solidna ekipa, która w preeliminacjach okazała się lepsza od Włochów i Szwajcarów.

Będzie to pierwszy od niemal ośmiu lat mecz reprezentacji Polski, w którym nie poprowadzi jej trener Bogdan Wenta. Rezygnacja szkoleniowca po nieudanych dla Polaków kwalifikacjach olimpijskich zelektryzowała fanów szczypiorniaka od Bałtyku po Tatry. W potyczkach z Litwą na ławce trenerskiej zobaczymy duet dotychczasowych asystentów Wenty, a więc Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka.

Mecz w „Spodku” będzie wyjątkowy z jeszcze jednego, kto wie czy nie najważniejszego powodu. Już w drugiej połowie czerwca w Monte Carlo odbędzie się Kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, podczas którego zapadnie decyzja o wyborze gospodarza mistrzostw Europy w roku 2016.

Przypomnijmy, że w wyścigu tym uczestniczy Norwegia, Chorwacja i Polska. Według wielu fachowców nasz kraj ma duże szanse na końcowy triumf. W aplikacji jako miasta-gospodarze EHF Euro wskazane zostały Łódź, Wrocław, Kraków, Gdańsk i Katowice właśnie.

W całej Europie szerokim echem odbił się kwietniowy mecz towarzyski  Polska – Niemcy w wypełnionej do ostatniego miejsca gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Dziesięć tysięcy widzów głośno dopingujących biało-czerwonych z pewnością musiało też zwrócić uwagę sterników europejskiej federacji.

Pokażmy, że na Śląsku szczypiorniści mogą liczyć na równie głośne, a może nawet głośniejsze wsparcie. Pomóżmy naszej drużynie w awansie do finałów mistrzostw świata, pomóżmy Polsce w ostatnim teście przed wyborem gospodarza EHF Euro 2016!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest