15 maja 2012

Sławomir Szmal trafił do Łodzi

Ponad stu uczniów Gimnazjum nr 18 w Łodzi uczestniczyło w spotkaniu z bramkarzem Vive Targów Kielce Sławomirem Szmalem. Spotkanie z młodzieżą w Łodzi odbyło się w ramach realizowanego przez klub Vive Targi Kielce projektu dofinansowywanego przez Unię Europejską "Gramy Razem dla Świętokrzyskiego…".

– Dzieciaki chcą przede wszystkim rozmawiać o piłce ręcznej, a moją rolą jest promowanie i tej wspaniałej dyscypliny, i naszego pięknego regionu – mówi Sławek Szmal.

Pytań do Szmala nie brakowało. Młodzi sympatycy sportu pytali m.in. o najpiękniejsze chwile w meczach reprezentacji Polski, czy też o początki kariery piłkarza Vive Targów Kielce. Później zaprezentowali też swoje umiejętności w piłce ręcznej, a Sławomir Szmal bronił nawet rzuty młodych adeptów tej dyscypliny.

W trakcie spotkania uczniowie brali udział w wielu konkursach o województwie świętokrzyskim, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody związane z klubem Vive Targi i regionem. Zaskakujące może być, że wiedza uczniów w Łodzi o regionie świętokrzyskim była naprawdę duża.

Program "Gramy Razem dla Świętokrzyskiego…" ma na celu wypromowanie województwa świętokrzyskiego, pokazując jego walory turystyczne i sportowe. W projekcie biorą czynny udział wszyscy zawodnicy Vive Targi Kielce. Spotkania odbywają się cyklicznie w różnych regionach kraju.

Kolejne spotkania już na przełomie maja i czerwca w Oławie oraz Złotoryi.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest