19 maja 2012

Puchar pojechał do Płocka

SKF Wisła Płock po wygraniu w finale z PMOS Chrzanów 35:31 zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. W imprezie zakończonej w Kwidzynie brązowy medal przypadł w udziale MKS Kusy Szczecin, który pokonał MTS Kwidzyn 36:29. Najwszechstronniejszym i najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Dariusz Zając (Kusy).

Wisła okazała się najlepszym zespołem turnieju

W Płocku nie muszą się martwić o następców zawodników z Superligi

W meczu finałowym przez cały czas prowadzili płocczanie. Na początku drugiej połowy przewaga Wisły wynosiła już nawet 9 bramek, ale zespół z Chrzanowa do końca walczył o korzystny wynik. Na kilka minut przed końcem PMOS zniwelował straty do dwóch goli, ale Wisła nie wypuściła już zwycięstwa i wygrała 35:31 (18:14). Świetny mecz w zespole z Płocka rozegrał Piotr Góral, który zresztą został wybrany na najlepszego bramkarza mistrzostwa. Natomiast tytuły króla strzelców i najwszechstronniejszego zawodnika imprezy przypadły w udziale Dariuszowi Zającowi (Kusy Szczecin). Zając w meczu o brąz, w którym Kusy pokonał MTS 36:29 (15:14), zdobył 12 goli, a w całym turnieju aż 73.