23 maja 2012

Kadrowiczki nastawiają celowniki

Od poniedziałku na zgrupowaniu w Cetniewie przebywa 22-osobowa kadra kobiecej reprezentacja Polski. Podopieczne Kima Rasmussena i Antoniego Pareckiego przygotowują się do towarzyskiego meczu z Niemcami i dwóch spotkań o punkty w kwalifikacjach Euro2012 – z Rosją (30 maja w Kwidzynie) i Czarnogórą (3 czerwca w Podgoricy).

– Nie ma z nami Iwony Niedźwiedź i Karoliny Siódmiak. Pierwsza jest po operacji, a druga ma kontuzję kolana. Wygląda na to, że zabraknie ich w tak ważnych spotkaniach. Mamy już bogaty materiał o rywalkach, który zostanie uzupełniony o zapisy meczów z najbliższego weekendu – powiedział drugi trener reprezentacji Antoni Parecki.


Antoni Parecki / Fot. Łukasz Grochala Cyfra Sport

Kadrowiczki pierwszego dnia zaliczyły trening, a później sztab szkoleniowy zaaplikował im zajęcia na siłowni. Wtorek rozpoczął się miłą niespodzianką. – Jedziemy właśnie pod Wejherowo na paintball. Słyszałem, że to świetna zabawa. Po popołudniu nie będzie już taryfy ulgowej. Będziemy normalnie trenować – dodał Parecki.

Zajęcie w hali polegają na przypomnieniu wariantów taktyki. W obronie ma dominować system 6-0. Z powołanych zawodniczek brakuje także Kai Załęcznej. W miejsce niedysponowanych kadrowiczek dowołano Aleksandrę Zych, Agnieszkę Wolską i Joannę Załogę.

Wspomniane nowe materiały będą pochodziły z kwalifikacyjnych turniejów olimpijskich. Z Francji, gdzie Czarnogóra zagra także z Rumunią i Japonią oraz z Danii, gdzie Rosja zmierzy się również z Dominikaną i Tunezją.

ZOBACZ ZDJĘCIA z WYPRAWY NA PAINTBALL (KILKNIJ)

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa seniorek

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest