28 maja 2012

Mała Liga grała w Tuchowie

W sobotę, 26 maja 2012 hala sportowa w Tuchowie wypełniła się najmłodszymi adeptami piłki ręcznej. Od wczesnych godzin rannych mali szczypiorniści rywalizowali  w ramach rozgrywek Małej Ligi Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup. 

W tegorocznej edycji uczestniczy osiem zespołów, są to: UKS Sęp Wilczyska, ULKS Lipinki, UKS Hermes Binarowa, UKS Olimpijczyk Racławice, UKS Achilles Rożnowice, UKS Sokół Tuchów, UKS Spartakus Radgoszcz oraz gospodarze UKS Wiertmet Libusza. Zespoły UKS Tuchów i UKS Radgoszcz to reprezentanci powiatu tarnowskiego i powiatu dąbrowa tarnowska. Pozostałe drużyny wywodzą się z Ziemi Gorlickiej.

Po czwartej rundzie rozgrywek na czele tabeli znajduje się UKS Wiertmet Libusza prowadzony przez trenerów Ryszarda Burdę i Jana Grygowicza. Na drugim miejscu UKS Spartakus Radgoszcz, a na trzecim UKS Sokół Tuchów. Runda Finałowa rozegrana zostanie w połowie czerwca w Libuszy.


Mała Liga Wiertmet Handball Cup to już trzecia z rzędu edycja wspaniałej zabawy dla najmłodszych adeptów piłki ręcznej, dzieci z klas IV i młodszych.  Z roku na rok impreza staje się coraz bardziej popularna, a w zmaganiach uczestniczą zespoły nie tylko z powiatu gorlickiego, ale z również z województwa małopolskiego.

Projekt Małej Ligi Wiertmet Handball Cup realizowany jest przy wsparciu finansowym FUNDACJI PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezes Firmy Wiertmet –  Roman Stygar. Aktywnie organizację imprezy wspierają: Polskie Piekarnie – Piekarnia „Iwona” w Libuszy, Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Gmina Biecz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest