1 czerwca 2012

IV Festiwal Sportów Plażowych

W minioną niedzielę zakończył się IV Festiwal Sportów Plażowych, podczas którego został rozegrany Międzynarodowy Turniej Plażowej Piłki Ręcznej MP/EBT. Wśród kobiet zwycięstwo odniosły zawodniczki AZS AWF Wrocław, z kolei wśród mężczyzn w finale imprezy inowrocławska ekipa Damy Radę musiała uznać wyższość Reprezentacji Norwegii, przegrywając po zaciętej walce 1:2.

Kamil Syprzak w akcji /Fot. Inomedia.pl

Kobiety rywalizowały grupie, gdzie każdy zespół zagrał mecz i rewanż. Najlepszą ekipą okazały się Wrocławianki wygrywając wszystkie spotkania. Na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki BHT Byczki Kowalewo Pomorskie. Trzecie miejsce przypadło ekipie Warszawa Skład, a czwarte dla Alfy Strzelno.

Z kolei mężczyźni rywalizowali w dwóch grupach, skąd po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. W pierwszym półfinale po bardzo zaciętym spotkaniu obfitującym w wiele efektownych akcji lepszym zespołem okazał się zespół Norwegii, wygrywając z BHT GRU Juko Poznań 2:1. W drugim półfinale ekipa Damy Radę Inowrocław również po zaciętym spotkaniu wygrała z BHC Sokół Zagrzeb 2:1.

W wielkim finale turnieju Inowrocławianie chcieli się zrewanżować za porażkę w grupie (przegrali z Norwegami 0:2 – przyp. red.). Spotkanie rozpoczęli od wygrania pierwszego seta 25:20. W drugim secie toczyli wyrównany bój, który zakończył się zwycięstwem gości z Norwegii 20:14. W shot out’ach lepsi okazali się Skandynawowie i to oni mogli się cieszyć z turniejowego zwycięstwa.


Reprezentacja Polski /Fot. Inomedia.pl

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

1. Reprezentacja Norwegii
2. BHT Damy Radę Inowrocław
3. BHT GRU Juko Poznań
4.
BHC Sokół Zagrzeb(Chorwacja)
5.
Salgotarjani
Strandepitok (Wegry)
6. SMS Rondel Team Legnica
7. BHT Fuzja Olsztyn
8.
BHT Vambresia Wąbrzeźno
9. Orły Kopcysia
10. BHT Petrochemia Płock
11. Młodzież z Inowrocławia (Gimnazjum nr 4)

Arkadiusz Fajok: – Impreza dla nas bardzo udana patrząc zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za nieocenione wsparcie przy organizacji całego Festiwalu. Wspólnie udało nam się zorganizować  jedną z najlepszych imprez tego typu w Europie! Wszystkie ekipy przyjezdne przede wszystkim te z zagranicy wyjechały ze wspaniałymi wspomnieniami i chęcią powrotu do Inowrocławia w przyszłym roku. Warto także dodać, że Delegat Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Pan Andrzej Jaworski ocenił naszą imprezę oceną najwyższą z możliwych.

Cieszy również fakt, że fantastycznie zaprezentowała się podczas naszych rozgrywek utalentowana inowrocławska młodzież. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będą występować z powodzeniem w ekipie „Damy Radę” .

W czasie turnieju rozegrano także mecz pokazowy reprezentacji Norwegii z reprezentacją Polski. Kibice licznie zgromadzeni na trybunach mogli zobaczyć w akcji Kamila Syprzaka, który na co dzień broni barw Wisły Orlen Płock, a także występuję w halowej reprezentacji Polski!


Zespół Damy Radę Inowrocław

Rozdano także nagrody indywidualne:

MVP turnieju wśród kobiet przypadło Ewie Perek, a najlepszą bramkarką została wybrana Urszula Olejnik (obie AZS AWF Wrocław).

Wśród Panów MVP turnieju przypadło zawodnikowi BHC Sokół Zagrzeb – Tomica Mađerčicowi, z kolei najlepszym bramkarzem okazał się Orry Henriksen (Reprezentacja Norwegii).

Zespół z Inowrocławia wyleciał już na Finał European Beach Handball Tour, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w  Lagoa (Portugalia). BHT Damy Radę Inowrocław trafili do grupy z Club Balonmano Playa Alcala (Hiszpania), BHC SKKM-EKATERINODAR (Rosja) oraz… Reprezentacją Norwegii.

Mariusz Łukasiewicz:  – Na tym poziomie rozgrywek nie ma słabych zespołów, więc każde zwycięstwo będziemy traktować jak sukces. Z Hiszpanami i Rosjanami jeszcze nigdy nie graliśmy i będziemy chcieli pokusić się o zwycięstwo. Z kolei zespół Norwegii jest nam bardzo dobrze znany i na pewno będziemy chcieli się zrewanżować się za dwie porażki w Inowrocławiu. Jedziemy bardzo mocno podbudowani postawą naszego całego zespołu podczas Turnieju w Inowrocławiu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest