1 czerwca 2012

“Szczypiorniak na Orlikach” rozpoczęty

W Zwoleniu i Łodzi 30 maja odbyły się pierwsze turnieje zaliczane do Ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”.  Celem projektu jest popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Wszyscy uczestnicy imprez otrzymali pamiątkowe koszulki. Finał akcji zaplanowano na 17 czerwca w Katowicach.

Łódż wystawiła 24 zespoły


Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki


We wspomnianych zawodach w województwach mazowieckim i łódzkim wystąpiły 32 drużyny chłopców, co daje blisko czterystu uczestników. W Zwoleniu do gry przystąpiło osiem drużyn. Triumfatorem okazała się PSP Radom nr 3 (1 zespół). W Łodzi 24 startujące ekipy podzielono na dwa turnieje zaliczane do 1 etapu rozgrywek. Zwycięzcy grup w dniu 4 czerwca rozegrają turnieje finałowe, które wyłonią dwie drużyny reprezentującą województwo łódzkie w finałach odbywających się w katowickim spodku przed meczem Polska – Litwa rozgrywanym w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2013.


W Zwoleniu wygrał pierwszy zespół PSP Radom nr 3


Najlepsi zagrają w Katowicach
Na facebooku został założony fanpage „Szczypiorniak na Orlikach”. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rusza akcja „Szczypiorniak na Orlikach”

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest