4 czerwca 2012

IV Turniej o Puchar Braci Jureckich

Czwarty turniej o Puchar Braci Jureckich w Kościanie wygrała drużyna Spartanie Jerka prowadzona przez Dawida Nowaka. Bartosz i Michał niestety nie mogli tym razem na żywo oglądać zmagań młodych szczypiornistów, bo wezwały ich obowiązki zawodowe. W ich imieniu puchar wręczyła mama Aniela Jurecka. Patronem imprezy jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

/Fot. Materiały prasowe (3) 

W turnieju brało udział sześć drużyn: z Kościana, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Jerki, Świebodzina i Lubina. Choć turniej to bardziej zabawa niż rywalizacja, wśród młodych zawodników widać było ogromne zacięcie i chęć walki na boisku. W pierwszej grupie triumfowała drużyna UKS Miś z Gorzowa przed MKS Tęcza Kościan i UKS Szczypiorniak z Zielonej Góry. W grupie drugiej zwycięstwo przypadło drużynie Spartanie Jerka, przed UKS Orlik Świebodzin i Zagłębiem Lubin.

Turniej wygrali Spartanie z Jerki w finale po zaciętym pojedynku pokonując MKS Miś Gorzów Wlkp 10:9 , trzecie MKS Tęcza Kościan – Jurecki Team , na dalszych miejscach uplasowały się: UKS Orlik Świebodzin, Zagłębie Lubin i UKS Szczypiorniak Zielona Góra.

Najlepszym strzelcem okazał się Michał Wojtala ze Świebodzina , a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Łukasza Szczepaniaka z Jerki.

Organizatorzy – Burmistrz Miasta Kościana, Starosta Kościański, MKS Tęcza Kościan pod patronatem ZPRP, przygotowali zawody wpisując je w obchody 100-lecia sportu w Kościanie. Turniej rozgrywany by promować piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży, był świetną zabawą dla chłopców, nie zapomniano o pozostałych uczestnikach imprezy. Dla rodziców i kibiców zorganizowano konkurs rzutów karnych, przed meczem finałowym można było zdobyć zdjęcia Braci z autografem pokonując bramkarza seniorów MKS Tęcza Kościan K. Ratajczaka, chętnych nie brakowało. Wszyscy zawodnicy otrzymali  ciepły posiłek oraz upominki, pamiątkowe dyplomy i statuetki dla najlepszych zawodników w zespołach ufundowane przez organizatorów, a zwycięzcy wrócili do domu z Pucharem ufundowanym przez Braci Jureckich.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest