4 czerwca 2012

Kolejne drużyny grały na Orlikach!

Za nami kolejne turnieje w ramach akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, najmłodsi adepci piłki ręcznej tym razem rywalizowali w Szczecinie, Tarnowskich Górach oraz Płocku. Zabawy i sportowych emocji nie brakowało. Już 17 czerwca najlepsze drużyny spotkają się w wielkim finale rozgrywek, który odbędzie się w katowickim Spodku tuż przed meczem Polska – Litwa w ramach el. MŚ 2013.

/Fot. Materiały prasowe

W szczecińskim Centrum Kształcenia Sportowego odbył się eliminacyjny turniej dziewcząt klas IV i V Szkół Podstawowych z udziałem sześciu drużyn. Awans do kolejnego turnieju, który odbędzie się 4 czerwca wywalczyła drużyna SP-55 III, która zanotowała na swoim koncie komplet pięciu zwycięstw.

Ze względu na bardzo silne opady deszczu, część rozgrywek w Tarnowskich Górach odbyła się na hali sportowej SP nr 15 i to właśnie gospodarze triumfowali w klasyfikacji końcowej. Na wszystkich zebranych, zawodniczkach, ich rodzicach, kibicach, duże wrażenie zrobiła efektowna oprawa imprezy, a przede wszystkim ceremonie otwarcia i zakończenia. Tutaj również do rywalizacji przystąpiło sześć dziewczęcych drużyn.

Tymczasem w Płocku, na obiektach Gimnazjum nr 8, o awans walczyły cztery chłopięce ekipy. Do Katowic pojadą reprezentanci SP nr 23, którzy pewnie zwyciężyli  swoich konkurentów.

Ostatnie turnieje były o tyle wyjątkowe, że często łączyły się z piątkowymi obchodami Dnia Dziecka, okazja do zabawy była więc podwójna! Dzieci chyba najbardziej ucieszyły się z pamiątkowych koszulek ufundowanych przez organizatorów akcji. Perspektywa gry w wielkim finale również była bardzo kusząca, nikt nie zamierzał łatwo oddawać pola, wszyscy walczyli do ostatniej kropli potu.

Przypomnijmy, że „Szczypiorniak na Orlikach” jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych – ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania obiektów wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” oraz boisk otwartych.

Zwycięzcy eliminacji „Szczypiorniak na Orlikach” – 32 drużyny dziewcząt i 32 drużyny chłopców, łącznie 768 dzieci – wystąpią w „Festiwalu PGNiG Dzieciom”, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2012 roku w Województwie Śląskim. Mecze o medale zostaną rozegrane 17 czerwca, tuż przed spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2013, w którym zmierzą się reprezentacje piłkarzy ręcznych Polski i Litwy.

Organizatorzy turnieju finałowego, zapewniają zawodnikom uczestniczącym w Festiwalu następujące nagrody:

– stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki),

– piłki do gry w piłkę ręczną lub w Street Handball

– pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za

  zdobyte miejsca,

– zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl. Serdecznie zapraszamy też na fanpage „Szczypiorniak na Orlikach” na Facebook’u.

Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a partnerami firmy Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest