4 czerwca 2012

Seniorzy trenują w Szczyrku

W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku rozpoczęła się konsultacja szkoleniowa kadry seniorów przed dwumeczem z Litwą. Trenerzy Waszkiewicz i Wleklak  mają do swojej dyspozycji 18 zawodników. Niestety w walce o awans do przyszłorocznych MŚ kolegom na pewno nie pomoże Krzysztof Lijewski, który doznał urazu stawu skokowego prawej stopy.

Trenerzy Waszkiewicz i Wleklak po raz pierwszy wspólnie poprowadzą reprezentację Polski /Fot. M.Biczyk 

– Nie jest to groźna kontuzja, ale dosyć uciążliwa. Po wnikliwych badaniach stwierdziliśmy, że nie ma sensu podejmować dodatkowego ryzyka, przez najbliższe dwa tygodnie Krzysiek będzie musiał odpocząć od treningów – mówi lekarz kadry dr Maciej Nowak.

– Jeżeli chodzi o pozostałych kadrowiczów, to jedynie niektórzy narzekają na drobne urazy, ale wszyscy są jak najbardziej gotowi do gry – dodaje.

Pierwsi reprezentanci pojawili się w Szczyrku już w sobotę, w niedzielę wieczorem dotarli gracze występujący na co dzień w Bundeslidze. Jako ostatni, bo w poniedziałek, na zgrupowanie dojechał Marcin Lijewski.

Kadrowicze trenują dwa razy dziennie, o godzinie 10:00 i 17:00. W Szczyrku przebywać będą do piątku, skąd na jedną noc udadzą się do Chorzowa, a następnie z Katowic poleca do Wilna.

Z Litwy wrócą ponownie do Chorzowa i tam przygotowywać się będą do meczu rewanżowego, który już 17 czerwca odbędzie się w katowickim Spodku.

Zobacz powołanie na mecze z Litwą.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest