8 czerwca 2012

MŚ 2013: finalistów poznamy w czerwcu

Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć w eliminacjach MŚ Hiszpania 2013. O przepustki do styczniowych finałów drużyny walczą nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Jednego możemy być pewni, wszystkich finalistów poznamy jeszcze w czerwcu.

Wśród dziewięciu europejskich par play-off jest kilka zapowiadających się niezwykle emocjonująco. Polskich kibiców najbardziej interesuje oczywiście rywalizacja Polski z Litwą, ale ciekawie zapowiada się też walka Rosji z Czechami oraz Węgier z Norwegią.

Szczególnie Rosjanie nie chcą drugi raz z rzędu zawalić kwalifikacji do czempionatu globu. W 2010 roku niespodziewanie przegrali mecze o awans z Rumunią.

Teraz, by myśleć o sukcesie, muszą z pewnością zatrzymać czeskiego super rozgrywającego Filipa Jichę, który w tym sezonie poprowadził THW Kiel do potrójnej korony.

Europa – pary play-off eliminacji do MŚ:

Litwa – Polska (10 czerwca  /17 czerwca)

Rosja – Czechy (9 czerwca / 16 czerwca)

Słowenia – Portugalia (9 czerwca / 16 czerwca)

Słowacja – Białoruś (9 czerwca / 17 czerwca)

Macedonia – Austria (9 czerwca / 16 czerwca)

Węgry – Norwegia (10 czerwca /16 czerwca)

Islandia – Holandia (10 czerwca / 16 czerwca)

Niemcy – Bośnia i Hercegowina (9 czerwca / 17 czerwca)

Szwecja – Czarnogóra (10 czerwca / 16 czerwca)

Z Europy grę w styczniowych finałach MŚ piłkarzy ręcznych ma już zapewnioną pięć krajów: Hiszpania (organizator), Francja (obrońca tytułu), Dania (mistrz Europy), Serbia (wicemistrz Europy) oraz Chorwacja (brązowy medalista ME 2012).

Z Afryki awans uzyskały już Tunezja, Algieria oraz Egipt. Z kolei z Azji zakwalifikowały się drużyny Korei Południowej, Kataru oraz Arabii Saudyjskiej.

Rywalizacja – podobnie jak w Europie – trwa natomiast w Oceanii oraz Ameryce Północnej i Południowej. 22/23 czerwca Australia zmierzy się z Nową Zelandią o prawo gry w MŚ 2013, z kolei w Mistrzostwach Panamerykańskich w Buenos Aires, które zostaną rozegrane od 18 do 25 czerwca, wezmą udział Argentyna, Brazylia, Chile, USA, Grenlandia, Meksyk, Dominikana, Paragwaj, Urugwaj i Wenezuela. Tytułu broni Argentyna, a do Hiszpanii pojadą medaliści tej imprezy.

Źródło: inf. własna / handball.pl / IHF

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest