8 czerwca 2012

W czerwcu na Orlikach rządzi ręczna!

Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od decydujących rozstrzygnięć akcji „Szczypiorniak na Orlikach”.  17 czerwca najlepsze drużyny spotkają się w wielkim finale rozgrywek, który odbędzie się w katowickim Spodku tuż przed meczem Polska – Litwa w ramach el. MŚ 2013. Tymczasem odbyły się kolejne wojewódzkie turnieje eliminacyjne.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że akcja wystartowała już pełną parą. Najmłodsi adepci szczypiorniaka w przeciągu ostatnich dni rywalizowali łącznie aż w siedmiu województwach, wielkich sportowych emocji nie brakowało. Co prawda do Katowic pojadą tylko zwycięzcy każdej z grup, jednak chodzi tutaj przecież przede wszystkim o znakomita zabawę, a tej nie brakowało.

Już za nami imprezy w Lubinie i Mysłakowicach (Woj. Dolnośląskie), gdzie w zakończeniu turnieju udział wzięła zawodniczka KGHM METRACO Zagłębia Lubin – Natasza Tsvirko. Grały też Łódź, Tomaszów Mazowiecki (Woj. Łódzkie), Opole (Woj. Opolskie), Łańcut, Mielec i Radomyśl Wielki (Woj. Podkarpackie), Szczecin i Koszalin (Woj. Zachodniopomorskie) oraz Lublin (Woj. Lubelskie) i Toruń (Woj. Kujawsko-Pomorskie).

Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl. Serdecznie zapraszamy też na fanpage „Szczypiorniak na Orlikach” na Facebook’u.

 Przypomnijmy, że „Szczypiorniak na Orlikach” jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych – ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania obiektów wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” oraz boisk otwartych.

Zwycięzcy eliminacji „Szczypiorniak na Orlikach” – 32 drużyny dziewcząt i 32 drużyny chłopców, łącznie 768 dzieci – wystąpią w „Festiwalu PGNiG Dzieciom”, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2012 roku w Województwie Śląskim. Mecze o medale zostaną rozegrane 17 czerwca, tuż przed spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2013, w którym zmierzą się reprezentacje piłkarzy ręcznych Polski i Litwy.

Organizatorzy turnieju finałowego, zapewniają zawodnikom uczestniczącym w Festiwalu następujące nagrody:

– stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki),

– piłki do gry w piłkę ręczną lub w Street Handball

– pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za

– zdobyte miejsca,

– zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a partnerami firmy Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest