10 czerwca 2012

Kadra akademicka triumfuje w Żaganiu

Akademicka reprezentacja Polski wygrała międzypaństwowy turniej towarzyski, który w sobotę zakończył się w hali Arena Żagań. W decydującym meczu Polacy rozbili Norwegów, wygrywając 31:22. Trzecie miejsce dla polskich młodzieżowców, którzy jako jedyni urwali punkty swoim starszym kolegom, remisując z nimi w piątek 33:33.

/Fot. Arena Żagań

Pierwszego gola w meczu akademickich reprezentacji Polski i Norwegii zdobyli goście. To było jednak ich pierwsze i ostatnie prowadzenie w meczu. Biało-czerwoni dobrze odrobili lekcje i wiedzieli, jak bronić się przed szybką, kombinacyjną grą Norwegów. wyłączenie skandynawskich rozgrywających i ataki skrzydłami, okazały się receptą na sukces podopiecznych Rafała Kuptela. Był jeszcze jeden składnik sukcesu, niezwykle istotny – bramkarz. To co wyprawiał w drugiej połowie Lech Kryński wywoływało euforię na trybunach. Polski golkiper bronił, jak natchniony, nie wpuszczając gola przez 10 minut – między 39 a 49 minutą.

W drugim meczu, decydującym o trzecim miejscu w turnieju, młodzieżowej reprezentacji Polski wystarczał remis. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego nie zamierzali jednak kalkulować i od początku rzucili się na zespół rumuński. Polacy nie pozwolili gościom wyjść na prowadzenie nawet przez sekundę. Biało-czerwoni prowadzeni przez skutecznych Łukasza Kużdebę i Pawła Niewrzawę z każdą minutą powiększali prowadzenie. A w drugiej połowie koncert gry dał dodatkowo bramkarz Michał Kapela, broniąc m.in. dwa rzuty karne.

09.06.12

POLSKA B – NORWEGIA B 31:22 (16:14).

Polska: Kryński, Chmieliński – Daćko 7, Gumiński 6, Świątek, Klinger po 5, Przybylski, Sidorowicz po 2, Bartczak, Jankowski, Podsiadło, Krajewski po 1, Łangowski, Ćwikliński.

Norwegia: Nergaard, Christiansen – O’Sullivan 4, Reinkind, Toft, Gullerud po 3, Gabrielsen, Bjornsen, Sorheim po 2, Stromberg, Hakaj, Lindboe po 1, Kristensen, Jakobsen, Barthold.

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (Zielona Góra). Widzów: 100.

MVP spotkania w obu zespołach: Lech Kryński – Christian O’Sullivan.

POLSKA M-20 – RUMUNIA B 41:36 (20:16).

Polska: Kapela, Małecki – Niewrzawa 9, Kużdeba, Zagała po 6, Szczęsny 5, Gregor 4, Mogielnicki, Daszek po 3, Rogulski, Brinovec po 2, Walczak 1, Adamski, Genda.

Rumunia: Selaru, Tenghea – Grigoras 8, Ramba 6, Dinescu 5, Baican, Sandu, Mladeciu po 3, Cristescu, Komporay po 2, Rapciuga, Iancu, Szoke, Joverdianu po 1, Daninfeld, Asoltanei.

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Płock). Widzów: 100.

MVP spotkania w obu zespołach: Michał Kapela – Demis Grigoris.