13 czerwca 2012

Finał akcji “Szczypiorniak na Orlikach”

W najbliższy weekend poznamy zwycięzców akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. Najlepsze zespoły chłopców i dziewcząt, w walce o złote medale, zaprezentują się w katowickim „Spodku” tuż przed rewanżowym meczem play off do Mistrzostw Świata 2013 Polska – Litwa mężczyzn. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi dwa dni wcześniej, 15 czerwca o godz. 17.00 w hali MORiS w Chorzowie.

W kwalifikacjach ogólnopolskich wzięło około 6000 uczestników. Zacięta, ale toczona fair play rywalizacja wyłoniła z każdego województwa po dwa zespoły chłopców i dwie drużyny dziewcząt. W sumie w turnieju finałowym, których areną w dniach 16-17 czerwca, będą boiska śląskiej aglomeracji, wystąpią 64 ekipy. Dziewczęta będą rywalizowały w Tarnowskich Górach i Chorzowie, a chłopcy w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.


Turniej eliminacyjny dziewcząt w Sokołowie Małopolskim …

Na Śląsk przyjedzie m.in. reprezentant województwa podkarpackiego, zespół dziewcząt SP 1 Dynów, który wygrał turniej eliminacyjny w Sokołowie Małopolskim. – To dla nas pierwszy kontakt z Orlikami. Dotychczas graliśmy w halach – mówi opiekun drużyny, Anna Martowicz. – Turniej to bardzo fajna inicjatywa, Doskonale promuje piłkę ręczną. Moje podopieczne są zadowolone, że mogą zdobywać doświadczenie. Dziewczyny chcą się piąć w górę. W czasie meczów dają z siebie wszystko. Przyznaję, że to już nie zabawa. Dzięki udziałowi w turnieju finałowym będą mogły poznać ludzi z innych rejonów Polski.

Zespół z Dynowa trenuje i gra od trzech lat. Brał już udział w Igrzyskach Szkolnych organizowanych przez SZS. Uczestnictwo w akcji „Szczypiorniak na Orlikach” będzie najpoważniejszym startem w krótkiej historii drużyny. Prace z młodzieżą w tym ośrodku została już zauważona przez trenera Haralda Tłuczykonta. Szkoleniowiec, przygotowujący reprezentację Polski juniorek młodszych do występu w ME 2013, powołuje Dominikę Kocyło.


… wygrała drużyna SP 1 Dynów.

Przypomnijmy, że „Szczypiorniak na Orlikach” jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych – ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania obiektów wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” oraz boisk otwartych.

Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a partnerami firmy Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel.


Organizatorzy zapewniają zawodnikom uczestniczącym w Festiwalu następujące nagrody:

 

– stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki),

 

– piłki do gry w piłkę ręczną lub w Street Handball

 

– pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za zdobyte miejsca,

– zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl. Serdecznie zapraszamy też na fanpage „Szczypiorniak na Orlikach” na Facebook’u.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest