13 czerwca 2012

Bardzo liczymy na wsparcie kibiców!

Spotkanie Polska – Litwa będzie pierwszym meczem piłki ręcznej w Spodku od ponad 29 lat i pierwszym meczem reprezentacji szczypiornistów na tym obiekcie w ogóle! – Tym bardziej serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Katowic, bardzo liczymy na ich doping – mówi kapitan kadry Sławomir Szmal. Już od piątku na Górnym Śląsku rywalizować będzie także ponad 800 dzieci w wielkim finale akcji „Szczypiorniak na Orlikach”.

/Fot. Adrian Ślązok

W chorzowskim hotelu Arsenal Palace odbyła się konferencja prasowa przed meczem z Litwinami. W spotkaniu udział wzięli trener Daniel Waszkiewicz, kapitan kadry Sławomir Szmal oraz Bartłomiej Jaszka. W roli gospodarzy wystąpili Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk i dyrektor chorzowskiego MORiS-u Alina Zawada.

Daniel Waszkiewicz:

Przed nami druga połowa meczu z Litwinami. Tę pierwszą, w Wilnie, udało nam się wygrać różnicą siedmiu bramek, ale wynik ten nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania. To był twarda gra, gospodarze postawili nam naprawdę ciężkie warunki. DO rewanżu przystępujemy w roli faworyta, ale pamiętamy o szacunku dla przeciwników. Ludzie niepokorni często ponoszą konsekwencje będąc zbyt pewnym siebie, my tego błędu na pewno nie popełnimy. Będziemy skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty, liczę, że pokażemy dobrą piłkę ręczną.

Sławomir Szmal:

Siedem bramek zaliczki to i dużo i mało zarazem. Wiem, że Litwini cieszyli się, że wylosowali Polskę w fazie play-off eliminacji, liczyli, że mogą sprawić niespodziankę i faktycznie przez pierwsze 45. minut meczu w Wilnie dotrzymywali nam kroku. Wtedy górę wzięło chyba jednak nasze doświadczenie . To był naprawdę dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, przećwiczyliśmy też kilka nowych rozwiązań taktycznych, które zdały egzamin. W Spodku będziemy faworytem na papierze, ale musimy to jeszcze potwierdzić i udowodnić na boisku. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców na to spotkanie, pomóżcie nam w awansie, bardzo liczymy na wasz doping!

Bartłomiej Jaszka:

Moi przedmówcy powiedzieli już niemal wszystko o niedzielnym pojedynku. Ze swojej strony mogę obiecać, że damy  z siebie wszystko i w ładnym stylu postaramy się postawić „kropkę nad i” w kwestii awansu. Mamy drużynę z ogromnym potencjałem i to cieszy.

Marek Góralczyk:

Po 29 latach piłka ręczna wraca do katowickiego Spodka, ale jak dotąd grały tu jedynie nasze Panie. Jeżeli chodzi o kadrę mężczyzn będzie to pierwsza okazja do zobaczenia szczypiornistów w tej hali. Również zapraszam serdecznie wszystkich kibiców do Spodka, stwórzmy razem wielkie sportowe święto i pomóżmy naszym zawodnikom w awansie do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Hiszpanii. To będzie prawdziwe święto piłki ręcznej na Śląsku, albowiem już od piątku, równolegle z przygotowaniami do meczu, rozpocznie się tu wielki finał ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. Na Śląsk przyjadą najlepsze drużyny z każdego województwa, łącznie prawie 800 dzieci, które walczyć będą o zwycięstwo w całej imprezie. Mecze decydujące o podziale medali zostaną rozegrane już w niedzielę, tuż przed spotkaniem Polska – Litwa w Spodku. Ceremonię zakończenia turnieju uświetni Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha no i oczywiście reprezentanci Polski. Przed meczem z Litwą nastąpi też oficjalnie pożegnanie i podziękowanie dotychczasowemu trenerowi drużyny narodowej Bogdana Wenty, bardziej kameralna część spotkania, w gronie najbliższych współpracowników, odbędzie się już po spotkaniu podczas uroczystej kolacji w hotelu.

Alina Zawada:

Chorzowski MORiS ma przyjemność współorganizowania finału akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. W hali przy ul. Dąbrowskiego w piątek o 17:00 nastąpi uroczyste otwarcie finałowych zmagań. Dla uczestników i kibiców przygotowaliśmy szereg atrakcji, pozytywnych emocji na pewno nie zabraknie. W programie mamy między innymi wypuszczenie w niebo tysiąca czerwono-białych balonów, mini dyskotekę, pokazy artystyczne, konkurs, w którym trzeba będzie pokonać Sławomira Szmala z linii 7 metrów. To będą niezapomniane chwile dla wszystkich, którzy zdecydują się spędzić z nami piątkowy wieczór!

  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest