14 czerwca 2012

Na Węgrzech o cenne punkty

Już w ten weekend na Węgrzech odbędzie się trzecia edycja turnieju plażowej piłki ręcznej Salgo Cup EBT, który dla polskich drużyn będzie miał podwójne znaczenie. Kobiety będą walczyły o powołania do kadry Polski na Mistrzostwa Świata w Omanie oraz podobnie jak mężczyźni – o jak największą ilość punktów do rankingu European Beach Handball Tour 2012.

/Fot. D&R Kowalscy

Pierwszy raz w historii plażowej piłki ręcznej znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie w rankingu EBT zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn mamy w czołówce po dwa zespoły. Wśród kobiet na 3. miejscu znajduje się zespół AZS AWF Wrocław, który uzbierał 159 punktów. O 10 punktów mniej mają zawodniczki BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, zajmując 4. miejsce. Byczki nie wystąpią na Węgrzech, ale jak same twierdzą będą walczyły w  tym roku o kolejne punkty EBT. W rankingu nie są uwzględnione zawodniczki Pyrki AZS AWF Reflex Poznań, które w tym roku nie brały na razie udziału w żadnym turnieju z cyklu European Beach Handball Tour.

Wśród panów najwyżej sklasyfikowanym zespołem jest ekipa BHT Damy Radę Inowrocław, która w tym roku walczy o trzecią nominacje do finałowego turnieju EBT. Na chwilę obecną Inowrocławianie zajmują 5. lokatę ze 179 punktami. Tuż za nimi z 169 punktami są zawodnicy BHT GRU „Juko” Poznań (6.miejsce). Do cyklu zgłosiły się także ekipy SMS Rondel Team Legnica, Gwardia Koszalin oraz BHT Vambresia Wąbrzeźno.

Najbliższą okazją do zdobycia kolejnych punktów będzie III. Salgo Cup EBT, rozgrywany na Węgrzech. Turniej ten organizowany jest przez ekipa Salgotarjani Strandepitok, która od dwóch lat przyjeżdża na gościnne występy do Polski (Inowrocław 2011, 2012; Legnica 2011). Turniej jest bardzo wysoko punktowany dlatego też wzbudza bardzo duże zainteresowanie polskich drużyn. Na chwile obecną z kobiecych zespołów wybierają się tam Wrocławianki z AZS AWF (grupa B) oraz akademiczki z Poznania (Pyrki AZS AWF Reflex, grupa A). Z kolei u panów swoją obecność potwierdził zespół BHT Damy Radę Inowrocław (grupa C) oraz  BHT GRU „Juko” Poznań (grupa B). Początkowo także ekipa BHT Vambresia Wąbrzeźno miała wziąć udział, ostatecznie wybrali Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w plażowej piłce ręcznej, które odbędą się w tym samym terminie w Szczecinie Dąbiu. Wśród zagranicznych zespołów z czołówki warto wymienić takie ekipy jak SC Ekaterinodar, Buduars Beachstars BHC (dawna AXA Budapeszt), CBMP Ciudad de Malaga oraz gospodarze Salgotarjani Strandepitok. Poniżej prezentujemy pełna listę zespołów biorących udział w  III. Salgo Cup EBT.

Kobiety:

1.  AZS AWF Wrocław (grupa B) EBT

2. Pyrki AZS AWF Reflex Poznań (grupa A) EBT

3. Egy Gólt SE (A)

4. Beszterce Beach (A)

5. Szentendre I. (A)

6. Győri Strandkézilabda Klub (A) EBT

7. Balassagyarmat Beach Girls (A)

8. Beach Girls (B)

9. Nógrá-Dinamit (B)

10. NightChild (B)

11. Szentendre II. (B)

Mężczyźni:

1. Salgotarjani Strandepitok BHC (grupa C) EBT

2. SC Ekaterinodar (A) EBT

3. BHT Damy Radę Inowrocław (C) EBT

4. BHT GRU Juko Poznań (B) EBT

5. Dabas Dinamit (A) EBT

6. Budaörs Beach Stars (dawniej AXA Budapeszt) (B) EBT

7. CBMP Ciudad de Malaga (D) EBT

8. Magyar Ifjúsági Válogatott „zöld” (A)

9. Magyar Ifjúsági Válogatott „piros” (C)

10. JóazXis (B)

11. Strandépítők IFI (B)

12. Strandépítők Senior (C)

13. Hír-Sat Keszthely BHC (D) EBT

14. Balassagyarmat (D)

Turniej będzie także ostatnią szansą na pokazanie się przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w lipcu w Omanie. Kadrę na ten wyjazd wybierze Bożena Karkut, której pomoże trener męskiej Reprezentacji Polski – Arkadiusz Fajok.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest