15 czerwca 2012

Otwarcie pełne emocji

Wielkie otwarcie Festiwalu piłki ręcznej PGNiG dzieciom „Szczypiorniak na Orlikach” za nami! Ponad 800 młodych adeptów szczypiorniaka wspaniale bawiło się podczas samej ceremonii i występów artystycznych, ale co zrozumiałe najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z reprezentantami Polski, którzy w komplecie stawili się w hali chorzowskiego MORiS-u, prosto z treningu w katowickim Spodku! Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów.

Każdy z zespołów był oddzielnie witany przez prowadzącego imprezę Krzysztofa Krzystanka  

Pierwsze drużyny zaczęły pojawiać się w Chorzowie krótko po godzinie 14:00, zgodnie z planem do 17:00 zakończyła się weryfikacja zgłoszonych zawodniczek i zawodników. Wszyscy odebrali ufundowane przez sponsorów akcji komplety meczowych strojów i zajęli swoje miejsca na trybunach.

Uczestnicy Festiwalu przyjechali z wielu zakątków Polski

Przyszedł czas na rozpoczęcie części oficjalnej otwarcia. Oczywiście na starcie przedstawione zostały wszystkie ekipy biorące udział w festiwalu, a więc łącznie 64 drużyny, 32 dziewczęcych i 32 chłopięcych. Zebranych powitali wiceprezes ZPRP Ryszard Machs, sekretarz generalny ZPRP Marek Góralczyk oraz z ramienia lokalnych organizatorów gospodarzami byli prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej Alfred Wrzeski.

Anna Filipkowska wzbudziła podziw na widowni

Część artystyczna otwarcia to występy grupy akrobatycznej z klubu sportowego Sokolnia Chorzów oraz wyjątkowy układ tańca na szarfach w wykonaniu Anny Filipowskiej, jednej z najlepszych akrobatek świata. Był też film o kadrowiczach, ale pomimo świetnej zabawy w powietrzu dało się wyczuć napięcie oczekiwania na reprezentantów Polski.

W końcu stało się! Przy niesamowitym tumulcie i krzyku setek gardeł na scenie pojawili się tak wyczekiwani podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka. Pierwszy ze szkoleniowców nie krył zaskoczenia tak owacyjnym i licznym przyjęciem – To ogromna radość widzieć tylu młodych miłośników piłki ręcznej w jednym miejscu, jesteście przyszłością naszej dyscypliny – powiedział.

Kadra Polski stawiła się w komplecie

Zresztą wszyscy reprezentanci i członkowie sztabu szkoleniowego wydawali się być trochę zaskoczeni. Po serdecznym powitaniu dziesiątka szczęśliwców, którzy złapali wyrzucone w trybuny piłeczki, stanęła oko w oko ze strzegącym na co dzień polskiej bramki Sławkiem Szmalem.

Kapitan kadry zdołał odbić pierwszą próbę, ale rzucająca jako druga Angelika Pliżga ze SP nr 37 w Szczecinie nie dała już popularnemu „Kasie” żadnych szans. – Bardzo się denerwowałam, w końcu Sławomir Szmal to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, ale udało się! To super uczucie! – cieszyła się młoda zawodniczka.

Rzuty karne egzekwowało 10 szczęśliwców

Na zakończenie wszyscy udali się na pobliskie boisko treningowe Ruchu Chorzów, gdzie dzieciaki wspólnie z Biało-czerwonymi wypuściły w niebo setki, a jakże, białych i czerwonych balonów.

Punktem kulminacyjnym było wspólne grupowe zdjęcie, zrobione z wysięgnika straży pożarnej ustawionego na wysokości 30 metrów!

Rozdawanie autografów to ciężka praca /Fot. Kuba Gucma (6)

Po męczącej podróży i pełnym wrażeń popołudniu młodzi bohaterowie Festiwalu udali się do swoich hoteli. Jutro uczestników czekają już tylko czysto sportowe emocje, początek zmagań o 9:00 rano!

Biało-czerwone balony wypuszczone przez uczestników Festiwalu Fot. Adrian Śłązok

Festiwal PGNiG dzieciom „Szczypiorniak na Orlikach” –  plan meczów  (dziewczynki) [plik PDF]

Festiwal PGNiG dzieciom „Szczypiorniak na Orlikach” – plan meczów (chłopcy) [plik PDF]

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest