16 czerwca 2012

Kadrowicze gotowi do walki

Reprezentanci Polski przygotowujący się do jutrzejszego meczu z Litwinami w sobotnie przedpołudnie odpoczywali. Wieczorem, podobnie jak w piątek, trenowali w katowickim Spodku. Oprócz narzekającego na uraz kostki Krzysztofa Lijewskiego oraz Bartłomieja Tomczaka, któremu przed tygodniem w Wilnie odnowiła się kontuzja łokcia wszyscy kadrowicze są gotowi do gry.

Damian Wleklak obmyśla taktykę na mecz z Litwą /Fot. A.Ślązok

Z kostką Krzyśka jest coraz lepiej, ale w sytuacji kiedy mamy solidną, siedmiobramkową zaliczkę z pierwszego meczu i dodatkowo gramy przed własną publicznością nie ma chyba sensu ryzykować jego zdrowia – mówi nam lekarz kadry dr Maciej Nowak.

– Jeżeli chodzi o Bartka to z jego ręką jest lepiej niż mogło to wyglądać, jednak i tak teraz czekają go 3-4 tygodnie przerwy od jakichkolwiek treningów – dodaje opiekun medyczny kadry.

Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie, już tradycyjnie po rozgrzewce przyszła pora na krótki mecz w piłkę nożną, a następnie już na przećwiczenie zagrywek i taktyki pod kątem najbliższego rywala.

Nasi szczypiorniści bardzo liczą na doping w katowickim Spodku. – Wielokrotnie widzieliśmy jaka wspaniałą atmosferę potrafią stworzyć kibice w tej hali podczas meczów siatkarzy, zresztą sami byliśmy tutaj na ich meczu, kiedy w 2008 roku przygotowywaliśmy się w Szczyrku do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – podkreśla Sławomir Szmal.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich do katowickiego Spodka, postaramy się aby to był niezapomniany wieczór dla fanów piłki ręcznej – kończy kapitan kadry!

Kamil Syprzak w dobrym humorze czeka na niedzielny rewanż w katowickim Spodku /Fot. A.Ślązok

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest