20 czerwca 2012

Pyrki walczyły na Węgrzech

Pierwszy tegoroczny turniej cyklu European Beach Tour, na który zdecydowały się pojechać poznanianki, okazał się dla Pyrek zdecydowanie pechowy. W Salotarjan na Węgrzech dziewczyny walczyły nie tylko o miejsca na podium, ale także cenne punkty EBT, które pozwolą im za rok ponownie walczyć o tytuł najlepszego klubowego zespołu Europy, niestety tym razem bez powodzenia.

W drużynie Pyrek panuje znakomita atmosfera /Fot. Materiały prasowe

W turnieju kobiet uczestniczyło 11 drużyn podzielonych na dwie grupy. Kluczową okazała się porażka 2:0 z grupowym rywalem Gyor. Pyrki nie weszły do półfinałów i ostatecznie zakończyły turniej na szóstym, niepunktowanym miejscu.

„Trudno uwierzyć, że znowu o włos byłyśmy od półfinałów i wypuściłyśmy tę szansę z rąk. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany, stał na wysokim poziomie”- komentuje Marta Łyszczyk, najskuteczniejsza zawodniczka poznanianek.

„Cały turniej był bardzo mocno obstawiony, węgierskie zespoły grają z finezją godną pozazdroszczenia, mecze z takimi przeciwnikami to nawet w przypadku porażki cenne dla nas doświadczenie” – dodaje.

Widać było to szczególnie w grze w obronie, gdzie z meczu na mecz Sylwia Bartkowiak oraz Weronika Łakomy złapały wiatr w żagle i dopasowały się do stylu gry przeciwniczek wielokrotnie udaremniając ich ataki.

Rywalizacja na dobrą sprawę dopiero się zaczęła, a okazji do zwycięstw na boiskach europejskich będzie sporo. Pozostaje mieć nadzieję, że za dwa tygodnie Pyrki wykorzystają zdobyte na Węgrzech doświadczenie i z turnieju EBT w niemieckim Dangast wrócą bogatsze o tak potrzebne punkty rankingowe.

Źródło: pyrki.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest