13 czerwca 2012

MP Masters: poznaliśmy triumfatorów

Nieco w cieniu wydarzeń związanych z meczem Polska – Litwa oraz rozgrywkami w ramach akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, w Krakowie odbył się XV Memoriał im. Alfreda Kałuzińskiego, a zarazem rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych I Mistrzostwa Polski Masters.

Warto podkreślić prawdziwie mistrzowski (adekwatny do nazwy) poziom turnieju. Nie brakowało gry na bardzo wysokim poziomie z wielkim zaangażowaniem i ambicją wszystkich uczestników zawodów, w tym najstarszych – Andrzeja Broszkiewicza i Wiesława Wnęka z Bochni. Obaj Panowie (urodzeni w roku 1950) pokazali że miłość do szczypiorniaka nigdy się nie starzeje i pozwala zachować sportową młodość.

Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch męskich kategoriach wiekowych – powyżej 35 i powyżej 45 lat.

W kategorii starszej zwyciężyła drużyna Old Boys Czuwaj Przemyśl, która w decydującym o mistrzostwie meczu pokonała Lwy Jasia 10-7.

Brązowe medale MP zdobyli zawodnicy krakowskiego Stowarzyszenia dla Freda Przyjaciele, którzy w swych meczach ulegli mistrzom (Czuwajowi) – 11-14, zremisowali z drużyną wicemistrza Polski – Lwy Jasia 10-10 oraz pokonali ekipy Bochnia Old Boys (4 miejsce) – 11-10 oraz zespół Zagłębia Lubin (5 miejsce) – 17-11.

Wszystkie wyróżnienia indywidualne w tej kategorii przypadły zawodnikom Czuwaju. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Kazimierz Wiśniowski, najlepszym bramkarzem – Antoni Kulik, a najskuteczniejszym zawodnikiem – zdobywca 16 bramek – Marek Kalinowski.

W kategorii +35 najlepsza okazała się ekipa Vive Targi Old Boys Kielce, która w decydującym o mistrzostwie meczu pokonała Włókniarza Pabianice 14-10. Brąz i tym razem przypadł drużynie gospodarzy SdFP. Krakowianie w swych meczach ulegli kielczanom 14-17 i pabianiczanom 9-13 oraz pokonali Chrobrego Głogów 15-11 i Orły Zglinickiego Warszawa 14-8.

 Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został uznany Włodzimierz Stawicki z Pabianic, najlepszym bramkarzem – Wojciech Hińcza z Kielc, a najlepszym strzelcem – Krzysztof Chrabota z Krakowa (23 bramki).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest