20 czerwca 2012

Udany występ Damy Radę

Wysokie 5.miejsce zajęli zawodnicy BHT Damy Radę Inowrocław w turnieju III Salgo Cup EBT na Węgrzech. Inowrocławianie zdobyli kolejne cenne punkty do rankingu European Beach Handball Tour i cały czas znajdują się w czołówce klasyfikacji w Europie!

Zespół BHT Damy Radę Inowrocław trafił do grupy C. W ich pierwszym pojedynku (Magyar Ifjusagi Valogatott „piros”) od początku meczu toczyła się bardzo wyrównana walka, którą w pierwszej odsłonie wygrali Inowrocławianie 24:17. W drugim secie role się odwróciły (14:17) i odbyły się pierwsze shoot out’y tego turnieju, które pewniej wykonywali zawodnicy z Inowrocławia wygrywając 7:6.

Damy Radę Inowrocław zdobył kolejne punkty w EBT

W drugim spotkaniu grupowym zespół z Kujaw spotkał się z Strandepitok Senior. Spotkanie było widowiskiem jednostronnym, w którym przeważali nasi zawodnicy. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 (22:10, 20:10).

Ostatni pojedynek grupowy był jednocześnie meczem o 1.miejsce w grupie, w którym Damy Radę zmierzyli się z gospodarzami turnieju – Strandepitok Salgotarjani BHC. Początek należał do Węgrów, którzy wygrali pierwszego seta 24:17. W drugim secie Inowrocławianie pokazali się z bardzo dobrej strony w obronie i do wyłonienia zwycięzcy w ostatnim meczu tego dnia były potrzebne shot out’y. Niestety nasi zawodnicy zmęczeni podróżą (jechali na Węgry całą noc – przyp. red.) musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając tą cześć spotkania 6:9.

W ćwierćfinale Inowrocławianie spotkali się z CBMP Ciudad de Malaga. Nasi szczypiorniści podeszli do tego pojedynku bardzo zmotywowani, bowiem chcieli odegrać się za porażkę z zeszłorocznych Masters Finals EBT 2011 z Fuengiroli (Hiszpania). Pierwszy set rozpoczął się trochę nerwowo i Damy Radę przegrali 10:18. W drugiej partii po raz kolejny pokazali bardzo dobrą obronę i znów trzeba było wyłonić zwycięzcę poprzez shot out’y. I tym razem lepi okazali się Hiszpanie wygrywając  8:5.

W walce o miejsca 5.-8. BHT Damy Radę Inowrocław najpierw spotkali się z Balassagyarmat z Węgier. Pierwszy set po bardzo zaciętej końcówce i czerwonej kartce dla Łukasza Wiśniewskiego skończył się minimalna porażką Kujawiaków 26:27. Z konieczności na pozycję popularnego „Wiśni” musiał przejść Mariusz Łukasiewicz. Damy Radę kolejny raz pokazali jak się broni (efektowne bloki Przemysława Żywockiego oraz piękne parady bramkarskie Bartosza Makowskiego) oraz    jak to określiła drużyna – „set życia” w ataku w wykonaniu „Mańka” (drugi set to 100 procentowa skuteczność) dały pewne zwycięstwo i kolejne shot out’y. Pewnie wykonywane rzuty oraz skuteczne interwencje Bartka Makowskiego  przyniosły zwycięstwo ekipie z Inowrocławia oraz możliwość gry o 5.miejsce, gdzie czekał na nich już zespół z…. Polski  – BHT GRU Juko Poznań.

Z meczu na mecz Damy Radę radzili sobie coraz lepiej w obronie. Początek spotkania to prowadzenie 8:2 dla Wicemistrzów Polski. Skuteczna gra w obronie oraz pewna i rozważna gra w ataku i set skończył się wygraną zawodników z Inowrocławia 16:8. Drugi set był kontynuacją pierwszego i ostatecznie BHT Damy Radę Inowrocław wygrywa z aktualnymi Mistrzami Polski, wyjeżdżając z Węgier z wysokim 5.miejscem.

Arkadiusz Fajok:  – Jesteśmy bardzo zadowoleni po turnieju na Węgrzech. Otarliśmy się o półfinał. Rozegraliśmy sześć spotkań z których wygraliśmy cztery, a porażki ponieśliśmy po shoot`outach. Cel minimum został osiągnięty. Zajęliśmy wyższe miejsce niż zespół z Poznania co oznacza, że powiększyliśmy przewagę nad nimi w generalnej klasyfikacji European Beach Handball Tour. Pojawia się ogromna szansa na przyszłoroczny finał EBT. Teraz wracamy do rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Jesteśmy liderami eliminacji i chcemy aby tak już zostało do końca sezonu. Cel numer jeden to odzyskanie mistrzostwa Polski i zdobycie Pucharu Polski po raz czwarty z rzędu. Z taką grą i determinacją na pewno damy radę!!!