20 czerwca 2012

Juniorki młodsze grały w Austrii

Reprezentacja Polski juniorek młodszych rozegrała w Wiedniu dwa mecze sparingowe z Austriaczkami. Podopieczne Haralda Tłuczykonta  w pierwszym spotkaniu przegrały 25:30, a w rozegranym następnego dnia rewanżu padł remis po 27. – Pomimo, że wracamy bez zwycięstwa  jestem zadowolony z postawy drużyny w tych dwóch sprawdzianach – mówi nam szkoleniowiec polskiego zespołu.

Zastanawiać może, że w meczu numer jeden Polki prowadziły do przerwy różnicą sześciu bramek, aby w drugą połowę przegrać aż  jedenastoma trafieniami. – Być może niepotrzebnie zdecydowaliśmy się na wyjazd do Wiednia autokarem bardzo wczesnym rankiem i rozgrywanie spotkania jeszcze tego samego dnia. Na początku dziewczyny prezentowały się bardzo dobrze, jednak po przerwie z każdą minutą widać było, że tracą siły – tłumaczy Tłuczykont.

Dzień później Biało-czerwone ponownie były lepsze po pierwszych 30 minutach (13:10), ale tym razem w drugiej połowie walczyły do końca, aby ostatecznie zremisować 27:27.  – W tym drugim meczu zagraliśmy zdecydowanie lepiej, na wyniku zaważyły nasze błędy w samej końcówce, nie uniknęliśmy też wykluczeń. Mimo wszystko moje zawodniczki świetnie się spisały, jestem z nich naprawdę zadowolony. Pokazały charakter do walki, prowadziły przez niemal cały okres gry.Słowa podziękowania należą się dopingującej nas austriackiej Polonii z byłymi reprezentantkami Polski Danutą Załęcką, Katarzyną Tomaszewską, Haliną Rac na czele – podkreśla szkoleniowiec.

– Ogólnie to był udany wyjazd, zebraliśmy sporo cennego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ładnie zachowali się też organizatorzy, którzy zaprosili nas na mecz Austria – Macedonia w ramach play-off do MŚ 2013 mężczyzn – dodaje na zakończenie Tłuczykont.