22 czerwca 2012

Nafciarze z szansą na “dziką kartę”

Europejska Federacja Piłki Ręcznej zdecydowała które drużyny otrzymają prawo do walki w turnieju o „dziką kartę” Ligi Mistrzów. Z piątki kandydatów odrzucono słoweńskie RK Cimos Koper, co oznacza, że szansę na awans do tych prestiżowych rozgrywek otrzymała Orlen Wisła Płock. Turniej rozegrany zostanie 8 i 9 września, gospodarza jeszcze nie ustalono.

Czy Płocczanie zagrają w LM drugi rok z rzędu? /Fot. D.Dziecinny

Do rywalizacji o „dziką kartę” zgłosiły się HSV Hamburg (Niemcy), St. Raphael Var Handball (Francja), Bjerringbro-Silkeborg (Dania), RK Cimos Koper (Słowenia) oraz wicemistrz Polski, Orlen Wisła Płock. W dniu wczorajszym w Monako zdecydowano, że w turnieju nie wystąpi RK Cimos Koper. Dokonano również losowania, które wyłoniło pary półfinałowe. Polacy zmierzą się w nim z niemieckim HSV Hamburg.

Przypomnijmy, że w minionej edycji Ligi Mistrzów płocczanie ze swoim półfinałowym rywalem spotkali się dwa razy. Drużyna, w składzie której jest reprezentant Polski, Marcin Lijewski, dwukrotnie wygrała z podopiecznymi Larsa Walthera i z pierwszego miejsca w grupie B awansowała do dalszej fazy. W TOP16 HSV uległ drużynie innego Polaka, Bartłomieja Jaszki, Fűchse Berlin (30:32 oraz 23:24).

Awans do Ligi Mistrzów wywalczy jedynie zwycięzca turnieju. Druga oraz trzecia drużyna zakwalifikuje się do trzeciej rundy nowego Pucharu EHF, natomiast czwarty zespół zagra w drugiej rundzie eliminacji do tychże rozgrywek.

Odrębną procedurą będzie wybór organizatora turnieju. Losowanie grup Ligi Mistrzów odbędzie się 6 lipca w siedzibie firmy Adidas w niemieckim Herzogenaurach. W trzecim koszyku znajduje się mistrz Polski, Vive Targi Kielce.

Pary półfinałowe:

HSV Hamburg – Orlen Wisła Płock

St. Raphael Var Handball – Bjerringbro-Silkeborg

Dla zprp.pl Piotr Czajkowski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest