22 czerwca 2012

Brihault prezydentem EHF, sukces Eliasza

Poznaliśmy już pierwsze rozstrzygnięcia XI Kongresu EHF w Monaco. To najważniejsze to wybór dotychczasowego wiceprezydenta Francuza Jean’a Brihault na następcę odchodzącego ze stanowiska sternika Europejskiej Federacji Norwega Tora Liana. Były też mocne polskie akcenty,  w tym wybór Jerzego Eliasza na nowego przewodniczącego Komisji Metodycznej, a co za tym idzie do Komitetu Wykonawczego EHF!

To historyczny sukces, po raz pierwszy Polak będzie zasiadał w najwyższym gremium EHF. Ponadto Marek Szajna został wybrany członkiem Sądu Apelacyjnego przy EHF (EHF Court of Appeal), a Marek Góralczyk tzw. Rady Państw ds. męskiej piłki ręcznej (Nations Board Men). Dla wszystkich serdeczne gratulacje.

Wybór Brihault na nowego szefa EHF był niemal jednogłośny, Francuz uzyskał 97,9% głosów. – Bardzo dziękuję wszystkim za wasze zaufanie, mam nadzieję, że na nie zasługuję, ale o tym przekonamy się w najbliżsej przyszłości – powiedział krótko po nominacji. Brihault ma 65 lat, będzie zarządzał biurem EHF do 2016 roku. Warto też dodać, że nowym wiceprezydentem wybrany został Szwed Arne Elovsson.

Najważniejsza dla Polski decyzja, wybór gospodarza EHF Euro 2016, nastąpi jutro, ale wcześniej wszyscy kandydaci przedstawią swoje prezentacje. Polska delegacja wystąpi jako druga, pierwsi będą Norwegowie, trzeci Chorwaci. W Monte Carlo jest już Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, która wspiera polskie starania o prawa do organizacji ME.

Więcej o polskich szansach na Kongresie w Monako przeczytasz TUTAJ.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest