26 czerwca 2012

Tomczaka czeka długa rehabilitacja

Bartłomieja Tomczaka czeka co najmniej czteromiesięczna przerwa w treningach. Reprezentant Polski we wtorek przeszedł zabieg na stawie łokciowym w jednej z poznańskich klinik – poinformował lekarz kadry dr Maciej Nowak.

Ostatnio Bartek Tomczak może mówić o dużym pechu /Fot. Kuba Gucma 

– W porozumieniu z doc. Przemysławem Lubiatowskim przeprowadziliśmy dodatkowego konsultacje polegające na badaniach USG. To przesądziło o konieczności leczenia operacyjnego – wyjaśnił dr Nowak.

Zabieg polegał na oczyszczeniu  stawu łokciowego z resztek krwiaka oraz usunięciu fragmentów chrzęstno-kostnych stawu łokciowego. Jednocześnie dokonano rekonstrukcji więzadeł pobocznych operowanego stawu, wzmocniono uszkodzoną torebkę stawową i wykonano fiksację kotwicami pozostałych więzadeł.

Zawodnik w klinice pozostanie do soboty.  Lekarze opracowują program rozpoczęcia jak najszybszej rehabilitacji pooperacyjnej. – Przewidujemy, że czas powrotu do treningów z pełnym obciążeniem może nastąpić najwcześniej za cztery miesiące – zakończył lekarz kadry.

Przypomnimy, że Tomczak kontuzji nabawił się w połowie czerwca br. podczas pierwszego meczu play off do mistrzostw świata 2013 przeciwko Litwie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest