29 czerwca 2012

Juniorki złożyły ślubowanie przed OME

Reprezentacja Polki Juniorek złożyła uroczyste ślubowanie w siedzibie ZPRP. Podopieczne Edyty Majdzińskiej i Iwony Łącz od poniedziałku będę reprezentowały nasz kraj w Otwartych Mistrzostwach Europy, które zgodnie z tradycją ostatnich lat odbędą się w Goeteborgu.

Jarosław Cieślikowski i Jerzy Noszczak reprezentowali władze ZPRP

– W 2018 roku przypada stulecie polskiej piłki ręcznej. Za kilka lat to Wy będzie stanowiły o sile zespołu narodowego. W kobiecej piłce nie możemy pochwalić się medalami zdobytymi przez seniorki. Liczymy na to, że to zmienicie i pójdziecie śladami karier takich zawodniczek jak Alicja Główczak-Górecka, Bożena Karkut czy Anny Ejsmont. Życzę, aby dane  Wam było wystąpić na igrzyskach olimpijskich. Dopiero wtedy tak naprawdę przechodzi się do historii – powiedział dyrektor sportowy ZPRP Jerzy Noszczak.


Kapitan zespołu Romana Fornalik czyta rotę przysięgi

Goście z zaciekawieniem obejrzeli film przypominający historię polskiej piłki ręcznej. Ze swej strony trener Majdzińska zauważyła, że będzie to pierwszy wyjazd drużyny w takim składzie. – Tylko sześć zawodniczek było na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy. Kontuzje i priorytety reprezentacji młodzieżowej wymusiły potrzebę zmian kadrowych. Dziewczyny tworzą fajny kolektyw i mam nadzieję, że przełoży się to na dobrą postawę na boisku – oznajmiła opiekunka zespołu.


Dziewczyny obejrzały film o historii polskiej piłki ręcznej

Polki w rundzie wstępnej zagrają z Rosją i Szwajcarią. Mecze w pierwszej fazie będą trwały 2×25 min. Sędziowie nie będą zatrzymywali czasu podczas wykonywania rzutów karnych. Z sygnałów dochodzących ze strony organizatorów wynika, że nie będzie można używać kleju, a gra będzie rozgrywana piłkami o wymiarze 1.


Trener Edyta Majdzińska

– Dwa lata temu w tej imprezie zespół prowadzony przez Andrzeja Niewrzawę zajął czwarte miejsce. Czas to przełamać – zapowiedział dyrektor Noszczak.  


Patrycja Chojnacka

Ślubowanie

W imieniu zawodniczek i kadry szkoleniowej reprezentacji Polski przysięgamy godnie reprezentować Polskę i Związek Piłki Ręcznej w Polsce w Otwartych Mistrzostwach Europy Juniorek.
Z dumą przywdziejemy stroje reprezentacyjne z orłem na piersi i z pełnym zaangażowaniem będziemy broniły biało-czerwonych barw.
Mając na uwadze dobro naszej ojczyzny i polskiej piłki ręcznej zawsze będziemy dążyły do zwycięstw z zachowaniem szlachetnych zasad rywalizacji sportowej.

Przysięgamy

Rodzinne zdjęcie przed siedzibą ZPRP/ Fot. Marek Skorupski (6)


Drużyna w OME zagra w zmienionym składzie

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest