1 lipca 2012

Polki rozpoczęły MMŚ od porażki

Polska przegrała z Austrią 29:37 (12:20) w pierwszym występie Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet, których gospodarzem są Czechy.

Polki grały schematycznie i wolno. Większość akcji rozgrywały środkiem boiska. Bardzo widoczny był brak kontuzjowanej rozgrywającej Anny Mączki. Przy stanie 11:10 trener Andrzej Niewrzawa poprosił o czas. Przekazane wskazówki nie trafiły do podopiecznych, gdyż biało-czerwone przez 10 minut nie były w stanie zdobyć gola. Bezbłędnie za to zaczęły trafiać rywalki. Liczba straconych bramek do przerwy świadczy o bardzo słabej grze defensywnej naszego zespołu.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale przewaga Austriaczek nigdy nie była mniejsza niż pięć trafień. W poniedziałek Polki zmierzą się  z Rosją.