2 lipca 2012

Kadry młodzieżowe złożyły ślubowanie

W warszawskiej siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieżowej kadry narodowej mężczyzn, która już jutro wyrusza do Turcji, gdzie w dniach 5-15 lipca odbędą się MME. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zmierzą się w grupie z Rosją, Portugalią oraz Chorwacją. Podobną przysięgę złożyły w piątek w Piotrkowie Trybunalskim młodzieżowe reprezentantki kraju, które już w niedzielę rozpoczęły swój start na MMŚ w Czechach.

Kadra młodzieżowców w komplecie

Rolę gospodarza poniedziałkowej uroczystości pełnił Dyrektor Sportowy ZPRP Jerzy Noszczak. –Ogromnie chciałbym abyście dostąpili w przyszłości zaszczytu reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich, uwierzcie mi, że to ogromne przeżycie, którego nie oddadzą żadne słowa. W tym roku awansu do Londynu  nie udało się wywalczyć waszym starszym kolegom, być może za cztery lata szansę walki o Igrzyska otrzymają niektórzy z tu zebranych – mówił.

– Przed wami Mistrzostwa Europy, impreza ważna, która wpisuje się w cykl przygotowań drużyny do rozgrywek na szczeblu seniorskim. Wszystkim zawodnikom oraz członkom sztabu szkoleniowego młodzieżowej reprezentacji Polski chciałbym życzyć dobrych, udanych meczów, aby ta impreza była dla Was kolejnym ważnym i cennym doświadczeniem na drodze sportowej kariery – dodał Noszczak.

Kapitan Michał Daszek czyta rotę przysięgi

Podobnie jak w piątek ich młodsze koleżanki z kadry juniorek, młodzieżowcy obejrzeli krótki film o historii szczypiorniaka w naszym kraju. Następni, po uroczystym wprowadzeniu sztandaru ZPRP, kapitan Michał Daszek odczytał rotę przysięgi, pod którą podpisali się wszyscy członkowie drużyny.

– Na zakończenie głos zabrał trener Cieślikowski. – Dziękujem za tak miłe pożegnanie, możemy raz jeszcze obiecać, że w Turcji będziemy walczyć ze wszystkich sił, oby z pozytywnym efektem – podkreślił szkoleniowiec.

Sztab szkoleniowy reprezentacji młodzieżowców

Ślubowanie

W imieniu zawodników i kadry szkoleniowej reprezentacji Polski przysięgamy godnie reprezentować Polskę i Związek Piłki Ręcznej w Polsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Z dumą przywdziejemy stroje reprezentacyjne z orłem na piersi i z pełnym zaangażowaniem będziemy bronili biało-czerwonych barw.

Mając na uwadze dobro naszej ojczyzny i polskiej piłki ręcznej zawsze będziemy dążyli do zwycięstw z zachowaniem szlachetnych zasad rywalizacji sportowej.

Kadrowicze tuż przed…

…i w trakcie składania podpisów pod tekstem przysięgi /Fot. JG (5)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest