2 lipca 2012

MMŚ – druga przegrana biało-czerwonych

Podopieczne Andrzeja Niewrzawy przegrywając z Rosją 27:34 (10:17) doznały drugiej porażki podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata odbywających się w Czechach. Najlepszymi zawodniczkami meczu wybrano Nelli Pankovichenko i Emilię Galińską. We wtorek biało-czerwone zagrają z Angolą.

Spotkanie miało podobny przebieg do meczu Austria – Polska z poprzedniego dnia. Biało-czerwone po rzucie Joanny Kożłowskiej i karnym Katarzyny Kozimur objęły prowadzenie 2:0. Tym razem rywalki szybciej odrobiły straty. Po siedmiu minutach był bowiem już remis 2:2. Dobrze w bramce spisywała się Adrianna Płaczek.

Niestety szybko odezwały się stare grzechy naszego zespołu. Po prostych stratach piłki w ataku rywalki wyprowadzały kontry, po których seryjnie zdobywały bramki. Dodatkowo powrót do obrony odbywał się zbyt wolno. Co gorsza najskuteczniejsza w pierwszej połowie z Polek – Aleksandra Zych już w 22 min miała na koncie 2-minutowe kary.

Po zmianie stron przewaga Rosjanek oscylowała w granicach 6-10 goli. Polki pierwszą bramkę z koła zdobyły dopiero w 41 minucie. Zych osiem minut przed końcową syreną otrzymała trzecią karę, ale nie miało to już większego wpływy na przebieg zawodów.  Zawodniczki „Sbornej” kontrolowały wydarzenia na boisku.
 

Grupa C (Brno)

Polska – Rosja 27:34 (10:17)
Polska: Płaczek, Wawrzynkowska – Gadzina, Galińska 5, Fierka 1, Andrzejewska 2, Matuszczyk 2, Królikowska 1, Kozłowska 4, Mączka 4, Zych 3, Kozimur 3, Drabik 2 Kary 14 min.
Rosja: Vakhterova, Mikhaylyuta, Anoshkina – Chernova 4, Sukhanova 3, Pavlova 2, Rachiteleva 2, Dmitrieva 1, Danshina, Milova 3, Vyakhireva 3, Garanina 4, Petrova 1, Ikhneva 3, Pankovichenko 4, Chernobrovina 4. Kary 8 min.  
Sędziowali: Malene Lythje, Karina Christiansen (Dania).

Angola – Austria 20:30 (9:16)

Japonia – Francja 25:38 (7:22).

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest