3 lipca 2012

MMŚ: Polki z pierwszym sukcesem

Polska pokonała Angolę 27:20 (12:13) w trzecim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet odbywających się w Czechach. Obie drużyny do meczu przystąpiły z dwiema porażkami na koncie. Spotkanie miało olbrzymie znaczenie dla układu, która z drużyn zostanie sklasyfikowana w czołowej czwórce grupy C, co premiowane jest awansem do dalszej fazy turnieju.

Najlepszą polską zawodniczką meczu zasłużenie, po raz drugi z rzędu,  została Emilia Galińska. Nasza rozgrywająca dobrze rozdzielała piłki i co ważne często znajdywała sposób na pokonanie bramkarek z Angoli. Niestety jej notę obniża zbyt dużą liczba błędów (8). To właśnie na niej i kołowej Sylwii Matuszczyk Polki „zarabiały” rzuty karne, które czterokrotnie bezbłędnie wykonała Katarzyna Kozimur. 

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Polki zaczęły od prowadzenia 5:2. Nie radziły sobie jednak z często daleko wysunięta obroną rywalek. W drugiej połowie na parkiecie pojawiła się Aleksandra Zych. Widocznie podziało to na biało-czerwone mobilizująco, gdyż zdobyły pięć kolejnych bramek. Odzyskanego w 36 min prowadzenia (15:14) nie oddały już do końca zawodów. Wynik  mógł być jeszcze korzystniejszy, ale Joanna Gadzina nie wykorzystała trzech bardzo dogodnych sytuacji. 

Środa jest dniem przerwy dla zespołów z grupy C. W czwartek Polki zmierzą się z Japonią, która dotąd doznała trzech porażek.

grupa C (Brno) – wyniki 3.kolejki

Polska – Angola 27:20 (12:13)
Polska:  Wawrzynkowska,  Płaczek – Gadzina 1, Galińska 8,  Andrzejewska 1 , Matuszczyk 2, Królikowska 3 , Kozłowska 2 , Mączka 2 , Zych 3/1 , Kozimur 4/4 , Drabik 1. Kary 6min.
Angola: Van Dunen, Luceu, Santos –Yanda 6, Cailo, Canzaga 1, Eduardo, Machado 1, Kassoma 1, Quinzole, Barros 3/3, Luis 3, Kanka 3, Mambrio 2, Roque. Kary 8 min.
Sędziowali: Gan g Li, Ke Wang (Chiny). 

Austria – Japonia 35:27 (15:10)

Rosja – Francja 22:21 (14:13)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest